Zelenec přežije téměř vše. Vystačí se s málem, domácí vzduch přitom dokonale vyčistí

Jestliže milujete pokojové rostliny, rozhodně by vám mezi nimi neměl chybět zelenec. Je to rostlina, která je nejen skvělým prostředkem k tomu, aby se vám doma lépe dýchalo, ale navíc je levná a v podstatě se o ni nemusíte ani starat. Má antibakteriální vlastnosti a je nenáročná. Co se vyplatí vědět o této rostlině? Původně pochází z Afriky, ale dnes ji najdete po celém světě.

Jak tato rostlina vypadá?

Zelenec je zelená rostlina, která má úzké listy. Ty mohou být až 50 cm dlouhé. V přírodě najdete opravdu zelené listy této rostliny, doma se na nich mohou objevit bílé nebo žluté pruhy, které ale nejsou známkou nemoci. Květy jsou pak bílé. Existuje několik desítek odrůd, mezi kterými si můžete vybrat. Liší se nejen velikostí, ale také tvarem listů a jejich barvou.

A jak o zelenec pečovat? Potřebuje mít neustále vlhkou půdu, takže ji zalévejte, až bude mírně suchá. Když občas vyschne, nevadí to, protože tím podpoříte rychlejší růst a kvetení. Nesmíte ji ale přelít. Nedávejte ji nikam, kde je příliš suchý vzduch. Rostlině škodí, a proto je podstatné listy kropit. Nemusíte ji ani často hnojit. Můžete ji postavit do polostínu i na slunné místo.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma není člověk v bezpečí. Nebezpečné štěnice mohou číhat i v čistě povlečené posteli
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké má rostlina vlastnosti?

Nejlépe se rostlina bude cítit při teplotách mezi 18–20 stupni v létě, v zimě ji dejte do místnosti, kde je alespoň deset stupňů. Pokud si ji chcete namnožit, je to velmi snadné. Proto je květina vhodná i pro začátečníky. Sazenice oddělíte od stonku, dáte do vody zakořenit a máte hotovo. Roste velmi rychle, nemusíte ji přesazovat a stane se vaší oblíbenou rostlinou, kterou můžete i darovat.

Koupit ji můžete skoro v každém květinářství, nestojí ani mnoho peněz. Tato pokojová rostlina má navíc spoustu skvělých vlastností, které doma využijete. Například působí antibakteriálně a zachycuje toxiny i prach ze vzduchu, takže ho čistí a bude se vám doma lépe dýchat.

Zdroj: https://www.guide-to-houseplants.com/spider-plant.html
Přidat na Seznam.cz