Focused Iron Near Folded Clothes Rack

Žehlení předejde správné pověšení prádla nebo ledové kostky přidané do sušičky

Šaty dělaj člověka,“ tak pravil Jan Werich. Mnoho z nás vlastní nejrůznější módní kousky nebo jen obyčejné oblečení. Ani jedno se však nevyhne tomu, aby skončilo v pračce. Po následném vyprání je nutné prádlo usušit. Buďto prádlo sušíme na balkoně či na sušáku, nebo jsou domácnosti vybaveny automatickou sušičkou. U prvního způsobu je větší pravděpodobnost, že prádlo budete nuceni žehlit, i když existují různé triky, jak si usnadnit žehlení. V případě sušičky můžete využít ještě jednoho triku, jenž vás zbaví žehlení úplně.

Mohlo by vás zajímat:  Čajovníkový olej působí účinně proti plísni

Automatické sušičky

Automatické sušičky jsou stále častěji součástí domácností než kdy dříve. Šetří nejen čas potřebný k sušení, ale také místo, které jinak zabírají sušáky. Sušáky ocení zejména domácnosti s vyšším počtem lidí. Takže vám ušetří nejen čas, ale také místo, které je problémem třeba v zimním období, kdy nejde sušit prádlo venku.

Sušičku ocení také lidé, co často cestují a potřebují mít připravené pracovní nebo cestovní oblečení. Kromě toho nemusíte navštěvovat čistírny, platit peníze a čekat, dokud nebude vaše oblečení připraveno. Taková zimní péřová bunda je ideální pro sušení v automatické sušičce, aniž by se poškodila.

Mohlo by vás zajímat:  Při poruše lednice nepanikařte: všechny potraviny lze uchovat čerstvé i jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Snadný trik

Automatická sušička vás může zbavit otravného žehlení. Stačí si připravit dostatečné množství ledových kostek a po dokončení praní hodit tyto kostky do sušičky společně s prádlem. Nastavte teplotu na nejvyšší výkon a spusťte program. Během tání kostky způsobí, že se promění ve vodní páru, která v kombinaci s vysokou teplotou vyhladí faldy, takže vaše oblečení bude připravené k okamžitému použití.

Trik s klasickým sušením prádla

V případě, že nemáte sušičku, můžete prádlo pořádně protřepat předtím, než jej pověsíte. Tímto způsobem eliminujete většinu pokrčení a uvidíte, že některé prádlo nebudete muset ani žehlit. Buďte tedy inovativní a vyzkoušejte některé z uvedených tipů.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/forget-ironing-do-this-to-get-rid-of-clothing-wrinkles-fast
Přidat na Seznam.cz