Zdraví miminka je na prvním místě. Proto je důležité správně pečovat o hračky i doplňky

Pokud máte doma miminko, tak určitě budete dbát na čistotu celé domácnosti. Musíte zajistit, aby miminko nedávalo do úst nic, co by mu mohlo uškodit. Pocit radosti a bezpečí můžete snadno zařídit, a to pouze tím, že budete správně dezinfikovat hračky a doplňky pro děti. Čistota je půl zdraví, říká se, a pro malá miminka to platí dvojnásob.

Proč je tak důležité dbát o čistotu?

Dodržovat hygienu u malých dětí je hodně důležité. To samé platí také pro hračky nebo doplňky, které používají. Miminko má pravidelný kontakt nejen s osobami, které jsou mu blízko, ale právě s hračkami, dudlíky nebo lahvičkami. Ty je potřeba pravidelně vyvařovat, protože jedině tak budete mít jistotu, že dítě bude zdravé. Sice si musí vytvořit imunitu, ale to může trvat i několik měsíců.

Kdy je nutné hračky a doplňky čistit? Nesmíte to přehánět, protože můžete svému miminku naopak uškodit. Hračky můžete čistit hned několika způsoby. Je potřeba je vyčistit, když jsou špinavé, což v souvislosti s miminkem může být hodně často. Plyšové hračky vyperte po jejich zakoupení, abyste měli jistotu, že jsou čisté. Používejte k tomu jemné prací prostředky. Pravidelně hračky kontrolujte, abyste včas zjistili, že jsou rozbité nebo špinavé.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé oblečení má snadné řešení. Poradíte si i bez toto, že byste ho museli vyhodit
Zdroj obrázku: Freepik

Dnes si můžete koupit spoustu doplňků na čištění

Nejen hračky, ale také kousátka nebo lahvičky budete muset pravidelně čistit. K tomu můžete používat vychytávky v podobě dezinfekčních prostředků, které můžete nalít do sterilizátoru na lahve. Jestliže nevyčistíte dudlík nebo lahvičku, do těla miminka se dostanou škodliviny a nečistoty, které mohou dělat v organismu neplechu. Nejvíce asi pomůže pára, která dokonale vyčistí všechno, čeho se malé dítě dotkne.

Kojenecké doplňky ale můžete vyčistit také v myčce nádobí. Dejte ovšem pozor na prostředky, které na mytí použijete. Horká pára a horká voda dokážou zázraky. Po umytí hračky z myčky vyndejte a nechte je na čisté utěrce uschnout.

Zdroj: https://lancastergeneralhealth.org/health-hub-home/motherhood/the-first-year/the-101-on-cleaning-baby-items
Přidat na Seznam.cz