Zdravé siláže můžeme pít po celý rok. Pro tělo udělají víc než drahé doplňky stravy

Zdravé siláže můžeme pít po celý rok. Pro tělo udělají víc než drahé doplňky stravy

Siláž patří mezi velmi zdravé produkty, které byste neměli vynechávat. Můžete si ji doma připravit sami, není na tom nic složitého, a kromě toho můžete naložit nejen okurky, ale také papriky, rajčata nebo květák či brokolici. Siláž, lák nebo voda k nakládání jsou plné vitaminů a také zdrojem probiotik. Proč jsou naložené potraviny tak zdravé?

Siláž obsahuje cukr, který se rozkládá

Cukr, který najdete ve fermentované zelenině, se rozkládá na kyselinu mléčnou. Proto je důležité pravidelně konzumovat naložené potraviny a zejména siláž, do které jsou naložené. Zeleninu i ovoce, které fermentujeme, můžeme jíst po několik měsíců od naložení. Mají skvělou chuť i nutriční hodnotu, kterou si zachovávají po celou dobu. Obsahují také vlákninu, která má skvělý prospěch pro lidské orgány.

A jaké vlastnosti má siláž? Naložená zelenina nebo ovoce jsou pokladnicí vitaminů a minerálů. Najdete v nich například vitaminy skupiny B, vitaminy C a A, ale také draslík, hořčík a vápník. Navíc siláž nemá žádné prázdné kalorie, takže si ji můžete dopřát i v případě, že držíte dietu. Můžete ji zařadit do jídelníčku v případě, že chcete detoxikovat své tělo. Pití vody z okurek je pro tělo prospěšné.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory jsou skvělé nejen k jídlu. Zachrání oběd i oblečení a uleví při zdravotních obtížích
Zdroj obrázku: Freepik

Jak bude siláž působit na vaše tělo?

Vitaminy skupiny B mohou pro lidské tělo udělat mnohé. Především se jedná o zpevnění vlasů a nehtů. Zvyšují vstřebávání železa, takže se siláž hodí pro lidi, kteří trpí anémií. Siláž pomůže také k lepší imunitě. Obsahuje přírodní probiotika, která příznivě působí na střeva, a tím pádem na trávicí systém.

Pití siláže vyrovná hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Používá se jako prostředek k léčbě cukrovky. Siláž ale není vhodná pro každého, i když obsahuje spoustu vitaminů a látek, které tělu pomohou. Obsahuje totiž sodík, který může vést ke zvýšení krevního tlaku. Musíte ji pít pouze s mírou, abyste si neuškodili.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/drinking-pickle-juice
Přidat na Seznam.cz