Zdánlivě bezpečný domov se stává pro děti zdrojem nástrah. Tyto předměty je radno schovat

Jsou zdánlivě neškodné a nenápadné. Tyto věci ale mohou být pro naše děti velmi nebezpečné. Lze je nalézt v každém domě, ale pokud s nimi přijde do kontaktu dítě, mohou způsobit vážné škody. Mějte to na paměti a zabezpečte, aby se k těmto předmětům děti nedostaly.

Magnety

Zdánlivě neškodný předmět, který běžně máme na ledničce. Jenže pokud se k nim dostane dítě a spolkne je, mohou způsobit velmi vážné obtíže. Magnet, který se dostane do střev, může způsobit jejich slepení a zastavení jejich činnosti. Takové nehody obvykle vedou k vážnému poškození střev, někdy mají dokonce i trvalé následky. K odstranění magnetu ze střeva je také nezbytná operace.

Různé typy baterií

Jedná se o další běžné vybavení domácnosti, které se často povaluje v zásuvkách, na policích apod. Baterky navíc najdete i v dálkových ovladačích, hodinkách a především v dětských hračkách. Nejnebezpečnější jsou ty malé, které lze snadno spolknout nebo dát do nosu nebo ucha. V žaludku ale dojde k odpečetění baterie, která obsahuje leptavou tekutinu. Ta způsobí závažné poškození trávicí soustavy a může vést i ke smrti dítěte.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej potřebuje správný květináč. Bude pak dobře růst i kvést
Zdroj obrázku: Pixabay

Kartáček či příbory

Jednoduše všechny dlouhé předměty, které se vkládají do úst, jsou velmi nebezpečné. Může se totiž stát, že se dítě s takovými předměty pohybuje, nebo dokonce běhá, zakopne a spadne a může se velmi vážně poranit. Proto vždy zabraňte tomu, aby dítě s kartáčkem běhalo, a naučte jej, že jíst se má vždy v klidu a vsedě.

Kabely, tkaničky

Cokoli, co si vaše dítě může uvázat kolem krku, také představuje hrozbu pro jeho zdraví a život. Není nutné nikomu vysvětlovat, jak může taková dětská hra skončit. Aby se vaše dítě nedostalo do kontaktu s dlouhými a nebezpečnými předměty, odstraňte je ze zorného pole batolete nebo je zakryjte. To samé se týká také elektrických kabelů.

Sáčky

Plastové sáčky patří k tomu vůbec nejnebezpečnějšímu, s čím se vaše dítě může setkat. Batole si je může nasadit na hlavu a zablokovat si přísun vzduchu. Nejlepší je uchovávat všechny druhy tašek mimo dosah dětí.

Zdroj: https://www.pangeare.com/blog/2016/03/07/8-most-dangerous-home-hazards-for-toddlers/
Přidat na Seznam.cz