Wc 1021577 1280

Zbavte toaletu všeho odolného sedimentu. Tradiční i méně obvyklé metody překvapí svým účinkem

Vodní kámen dokáže způsobit mnoho nepříjemností a chronických problémů s toaletou. Zbavit se ho není snadné, avšak ne nemožné. Nejčastěji se proti zanesené toaletě používají silné čisticí prostředky, ale také domácí alternativy. Tyto domácí prostředky jsou bezpečné pro děti a nezpůsobují podráždění pokožky. Jaké suroviny lze použít?

Jedlá soda

Mezi nejoblíbenější domácí prostředky patří jedlá soda. Nejenže dokonale bělí a rozpouští tvrdohlavé nečistoty, ale také čistí odtok. Při použití v kombinaci s octem získává další schopnosti, například dezinfekční. Příprava směsi trvá několik minut. Stačí přidat do sklenice octa třetinu šálku jedlé sody, nalít hotovou směs do toalety a nechat 30–60 minut působit. Záchodovou mísu poté důkladně vyčistěte houbou a kartáčkem.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchová hlavice dostává zabrat od vodního kamene a jiných usazenin. Známý produkt ji dokonale vyčistí
Zdroj obrázku: Pixabay

Kyselina citrónová

Kyselina citrónová podpoří bělicí účinky jedlé sody v případě nečistot a usazenin různého původu. Třetinu šálku jedlé sody smíchejte s čtvrtinou šálku kyseliny citrónové a takto připravenou směs použijte pro vyčištění toaletní mísy. 

Borax pro kamenný sediment

Pro přípravu směsi jsou zapotřebí tři složky – polovina sklenice boraxu, dva litry vody a několik kapek citrónové šťávy. Hotovou směsí pečlivě potřete vnitřek toalety a nechte 30 minut působit, poté toaletu spláchněte. 

Cola na rez a vodní kámen

Pro posílení přírodních prostředků použijte colový nápoj. Vysoký obsah kyseliny fosforečné způsobuje, že se cola dokonale vyrovná i s nejhoršími nečistotami, jako je rez nebo vodní kámen. Stačí nalít jednu láhev nápoje do toalety a počkat nejméně hodinu, než bude řádně fungovat.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry v koupelně dávají při úklidu zabrat. Vyčistit je lze i bez agresivní chemie
Zdroj obrázku: Pixabay

Tablety 

Zastánci nekonvenčních metod se jistě budou zajímat o patent s tabletami určenými k čištění zubních protéz či myček nádobí. Biologicky aktivní látky se dokonale vyrovnávají s vodním kamenem a různými typy usazenin v toaletní míse. Jak je k tomuto účelu použít? Stačí dát několik tablet do záchodové mísy, nechat je přes noc působit a ráno pouze spláchnout.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-toilet/
Přidat na Seznam.cz