Zbavte se úmorného žehlení jednou provždy. Problém se zmačkaným prádlem vyřeší kostka ledu

Automatické sušičky prádla se stávají nedílnou součástí moderních domácností. Zajistí úsporu času, peněz a energie. Toto však nemusí být jediné výhody domácího pomocníka. Dokáže nás totiž osvobodit i od úmorného žehlení.

Domácí pomocník

Automatické sušičky každým rokem získávají stále více na oblibě. Není divu, protože nám umožňují ušetřit čas a prostor, který zabírají klasické sušáky na prádlo. Automatické sušičky nejčastěji používají lidé se spoustou dětí a velkou rodinou – v takových domech se pračka pouští několikrát denně. Proto je výhodou, že takové rodiny si nemusí lámat hlavu se zdlouhavým sušením a zbytečným hledáním místa pro sušáky na prádlo.

Jejich výhody ocení i lidé, jejichž práce vyžaduje časté cestování a výměnu sad oblečení. Elektrické sušičky však mají další překvapivou výhodu. Dokážou nás zbavit úmorného žehlení. Pro někoho tento fakt nemusí být až tak velkou výhodou, protože existuje mnoho lidí, kteří si žehlení užívají a považují jej za určitý druh relaxace.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý trik

Pokud však patříte do první skupiny, určitě vás zaujme, že vás automatická sušička dokáže zbavit monotónního žehlení. Stačí připravit velké množství kostek ledu a po dokončení praní je hodit do bubnu sušičky k mokrému prádlu. Potom stačí sušičku nastavit na nejvyšší teplotu a spustit ji.

Mohlo by vás zajímat:  Sezona černého bezu je v plném proudu. Připravte si domácí sirup plný vitamínů

Když kostky ledu začnou tát, promění se ve vodní páru, která v kombinaci s vysokou teplotou uvnitř zařízení vyhladí záhyby, a klasické žehlení už nebude potřeba. Suché oblečení je třeba pouze vyndat a složit. Je zajímavé, že stejným způsobem můžeme zacházet i s botami.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/news/a39480/wrinkled-clothing-ice-cube-trick/
Přidat na Seznam.cz