Zbavte se plevelu jednou provždy. Čtyři přírodní metody ho zlikvidují šetrně, ale účinně

Zbavte se plevelu jednou provždy. Čtyři přírodní metody ho zlikvidují šetrně, ale účinně

Mnoho lidí používá chemické prostředky na zahradě velmi nerado. Myslíte si, že při boji s plevelem nemáte na výběr? Velký omyl. Zbavit se ho můžete pomocí jednoduchých prostředků, které máte ve své kuchyni nebo domácnosti. Mulčování je nejpřirozenější metodou, jak odstranit plevel a zároveň vyživovat půdu, ale existují i další velmi šetrné možnosti pro vaši zahradu i peněženku.

Jedlá soda a lihový ocet

Jedlou sodu máme doma všichni. Většina z nás ji používá při pečení, případně při úklidu domácnosti, ale na zahradě vám také dobře poslouží. Smíchejte jedlou sodu s vodou (v poměru 1 : 2). Nalijte do lahve s rozprašovačem a můžete aplikovat na plevel. Jedlá soda je mírně žíravá látka, a proto zatočí s každým plevelem, na který tuto směs použijete.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana zahrady před hraboši začíná včasnou prevencí

Ocet je velmi známý svými univerzálními vlastnostmi. Použít ho můžeme při vaření, úklidu i na zahradě. Pro odstranění plevelu je velmi účinný, ale musíte si dávat pozor, aby se nedostal na zdravé rostliny, protože by je mohl zničit. Na roztok stačí smíchat vodu a ocet (v poměru 1 : 2), opět nalít do lahve s rozprašovačem a tekutinu aplikovat na plevel za suchého a slunečného dne bez větru.

Zdroj obrázku: Freepik

Dřevěný popel

Dřevěný popel můžete doma použít na leštění stříbrných příborů. Na zahradě ho využijete jako hnojivo a prostředek proti plevelu. Jeho použití je přitom velmi jednoduché. Jakmile bude vychladlý, musíte ho jen nasypat na půdu pod rostliny, kde se chcete zbavit plevele. Pamatujte, že ho nesmíte použít na acidofilní okrasné rostliny (borůvky, brusinky, rododendron, magnólie ad.).

Mohlo by vás zajímat:  Chřadnoucí túje zachrání kvasnicový lék. Droždí je to nejlepší, co tújím na podzim dopřát

Prostředek na mytí nádobí

Další možností je prostředek na nádobí. Nalijte 1/3 šálku prostředku na nádobí do lahve s vodou. Důkladně promíchejte a máte hotový roztok, který bude skvěle fungovat proti plevelu. Dávejte si pozor (stejně jako u octa), aby se nedostal na jiné rostliny. Aplikaci provádějte, když nebude foukat vítr. Ten by mohl roztok přenést na rostliny, které směs může zničit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/advice/g777/homemade-weed-killers/
Přidat na Seznam.cz