hand-girl-checks-temperature-water-splashing

Zbavit se vodního kamene na sprchové hlavici pomůže ocet nebo jedlá soda

Vodní kámen je jedním z největších nepřátel každé domácnosti. Trpí zejména ty domácnosti, co mají tvrdou vodu. Tvorba vodního kamene je tak mnohem rychlejší. Vodní kámen může vznikat kdekoliv. Velmi náchylné jsou sprchové hlavice, které se přemění na vodní kámen. Vše závisí na četnosti použití sprchové hlavice i na tvrdosti vody. Jedno je ale jisté. Je nutné pravidelně sprchovou hlavici odvápňovat. Nejde pouze o estetický dojem, ale také o správné plnění funkce. Co vás tedy bude čekat?

Postup odvápnění

Odvápnění působí jednoduchým dojmem, ale ne vždy je možné provést tuto očistu efektivně. Ne vždy se totiž podaří demontovat většinu částí sprchové hlavice. Není namístě propadat panice, ale zachovat klid. Sáhněte po osvědčeném domácím prostředku, octu. Smíchejte ocet společně s vodou v poměru 1 : 1 a vlijte do rozprašovače. Následně postříkejte postižené plochy a nechte zhruba hodinu působit. Po uplynutí hodiny opláchněte. V celkovém výsledku byste se měli zbavit vodního kamene.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťte svým botám svěžest a krásný vzhled. Díky několika trikům budou znovu jako nové
Zdroj obrázku: Freepik

Jednodušší postup

Podaří-li se vám oddělit sprchovou hlavici, čeká vás snadný úkol. Naplňte misku vodou s octem ve stejném poměru a ponořte do ní sprchovou hlavici. Nechte působit ve směsi zhruba hodinu a poté opláchněte. Zkontrolovat můžete také ostatní části sprchové hlavice a případně je dočistit. Ocet lze nahradit kyselinou citronovou, stačí jedno balení v misce s teplou vodou.

Zbavte se plísně

Dalším typickým pomocníkem v nouzi je jedlá soda. Jedlá soda dokáže rovněž rozpustit vodní kámen a nejen to. Zvládne si poradit také s plísní, jíž jsou pokryty různé objekty v koupelně. Pro zbavení se plísně ze sprchové hlavice postačí směs z jedlé sody a vody. Neexistuje přesný poměr, zkrátka zkoušejte, dokud nezíská směs kašovitou konzistenci. Po dosažení kašovité konzistence ji aplikujte na plísně a nechte dvě hodiny působit.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen v koupelně porazí citronová šťáva

Na ucpané trysky se vyplatí použít párátka nebo jiné ostré předměty. Pozor však ale na možné poškození, proto toto čištění provádějte vždy opatrně.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-clean-and-descale-your-showerhead/
Přidat na Seznam.cz