Zbavit se ovocných mušek není nemožné. Nachystejte jim past, do které se ihned chytí

Máte doma ovoce, které nestíháte jíst, a sledujete, jak se kolem něj slétávají mušky? Je potřeba se jich rychle zbavit, protože jich během několika hodin může být mnohem více. Existují velmi jednoduché způsoby, jak mušky vyplašit, aby se již nevracely. Ovocné mušky se objeví, i když doma delší dobu neotevřete okna. Jestli někde necháte potraviny, které jim chutnají, jsou hned u nich a hodují.

Každá moucha naklade až 500 kusů vajíček

Vajíčka těchto mušek jsou téměř neviditelná a během celého života jich moucha naklade až 500 kousků. Je to obrovský počet, který se pak s každou muškou zvyšuje. Jejich nečekaná návštěva vás může překvapit, proto je zapotřebí jednat rychle. V obchodech můžete najít prostředky, které je zahubí, mnohem lepší ale bude použít ty domácí, které najdete doma.

Nejdříve je nutné všechno vyčistit. Pracovní desky a podlahy umožňují muškám se pohybovat a jíst i zbytky jídla, které nejsou vůbec vidět. Omytí ovoce a zeleniny po návratu z obchodu vám může pomoci zbavit se mušek, které se v nich mohou ukrývat. Poté dejte zeleninu do lednice nebo je vložte do mísy. Jakmile začne ovoce hnít, měli byste ho vyhodit, protože mouchy hnilobu milují.

Mohlo by vás zajímat:  Zásuvku pod troubou využívá většina lidí špatně. Na její pravý účel někteří nikdy nepřijdou
Zdroj obrázku: Freepik

Nenechávejte na stole otevřené lahve

Zbytky jídla byste měli vyhodit do koše nebo je uklidit do lednice. Odpadky je pak nutné pravidelně vyhazovat, protože se v nich mouchy velmi často rozmnožují. Domácí pastičky jsou také jedním ze způsobů, jak se jich zbavit. Můžete si kousek ovoce dát do nádoby a zalít trochou alkoholu. Přikryjte fólií a udělejte do ní párátkem dírky. Těmi se mušky dostanou k ovoci, ale už nevyletí ven.

Vysadit si můžete také některé bylinky, které mouchy odradí. Máta a bazalka mohou být v květináči a budou působit odstrašujícím dojmem. Nikdy pak nenechávejte otevřené lahve na lince, a to ani ty s alkoholem. Jejich vůně totiž přitahuje nejen ovocné mušky, ale také ostatní hmyz.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz