Zázrak z Maroka pleť rozzáří a zbaví nedokonalostí. Poznejte účinky černého mýdla na vlastní kůži

Černé mýdlo neboli savon noir k nám dorazilo z Maroka. Vyrábí se z přírodních ingrediencí a není stejné jako bílá tvrdá mýdla. Je perfektní pro péči o pleť a je doporučováno lidem s aknózní, citlivou a alergickou pletí. Z čeho se tedy tento produkt vyrábí a na co se používá? Jaké jsou jeho vlastnosti a proč je v poslední době tak populární?

Z čeho se vyrábí černé mýdlo?

Tradičně toto mýdlo pochází z Ghany a Nigérie. To, které se dováží k nám, se vyrábí v Maroku a v Sýrii. Má trochu jinou konzistenci než tradiční bílá mýdla. Tato kosmetika se skládá z různých složek v závislosti na regionu, ze kterého pochází. Ty ze střední Afriky se vyrábějí z kakaových lusků, palmových listů a kůry jitrocele. Mohou se ale také vyrábět s příměsi bylin, kozího mléka či z extraktu vrby. Marocký savon noir se vyrábí z černých oliv, macerovaných – tedy dlouho namáčených – a také z draselné soli a olivového oleje.

K čemu je dobré černé mýdlo?

Je velmi bezpečné a vhodné pro všechny typy pleti. Tento výrobek velmi aktivně čistí pokožku a odstraňuje z ní přebytečný maz. Kromě toho má také okysličující a antibakteriální účinky. Mydliny z černého mýdla neucpávají póry a tím zabraňují tvorbě pupínků a nedokonalostí pokožky.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se otravných hlodavců jednou provždy. Zafungují osvědčené i moderní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Jak toto mýdlo používat?

Mýdlo savon noir se nedoporučuje používat každý den, jelikož mírně vysušuje pokožku. Toto mýdlo účinně a do hloubky čistí pokožku a jeho velmi časté použití může způsobit dehydrataci pokožky. Nejběžnější je použití mýdla k čistění obličeje. Je vhodné k odstranění make-upu i drobných nečistot. Obsahuje velké množství vitamínu E, který zabraňuje působení volných radikálů, a tak oddaluje stárnutí pleti.

Jiné použití než na obličej

Toto mýdlo je také vhodné občas použít na vlasy a pokožku hlavy. Tedy aplikovat jej jednou za čas místo tuhého šampónu. Kosmetika především předchází maštění vlasů a čistí a prokrvuje pokožku hlavy.

Zdroj: https://marocmama.com/moroccan-savon-noir/
Přidat na Seznam.cz