shampoo-3378336_1920

Zázrak z koupelny si poradí s vrzáním dveří, zaseknutým zipem nebo sraženým oblečením

Valná většina z nás je zvyklá šampon výhradně používat jako prostředek na umytí vlasů. Pomáhá odstranit z pokožky hlavy nečistoty, přebytečný maz, prach a špínu z ovzduší. Zároveň by měl i pečovat o kvalitu vlasů a zlepšovat jejich stav. Víte ale, že šampon je nápomocný i v situacích, kdy byste to rozhodně nečekali? Například když:

  • zasekne se vám zip u kalhot,
  • potřebujete odstranit odolné skvrny,
  • váš oblíbený módní kousek se srazil.
Zdroj obrázku: Pixabay

Kdo maže, ten jede

Někdy se vám určitě stalo, že se zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli zasekl zip – u kalhot, kabelky či bundy. Zaseklý zip je někdy velmi náročné uvést do původního stavu a když je člověk netrpělivý, tak ho většinou rozbije. V takovéto svízelné situaci si vzpomeňte na šampon! Stačí kapkou šamponu zip natřít a bude fungovat jako nový. Namazání šamponem vás zbaví i nepříjemného zvuku, který vydávají vrzající dveře.

Čistota a lesk jako blesk

Když už jste dveře zajistili proti vrzání, můžete se také zaměřit na jejich čistotu. Nachází se někde na dřevě samolepky, které nemůžete za žádnou cenu dostat dolů? Stačí samolepky otřít kouskem vatového tamponu namočeného do šamponu. Po chvíli by se měly samovolně odloupnout. Tento nenápadný zázrak z koupelny si ale poradí i s velmi nepříjemnými a odolnými skvrnami.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krasavice jsou ozdobou každého interiéru, při správné péči i několik let

Můžete ho bez obav využít při čištění čalounění v autě, které bude po ošetření zářit jako nové. Někdo nedá dopustit na šampon při praní a používá ho místo aviváže. Šampon si rovněž poradí s nečistotou na límci košile.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zrádná pračka

Chystáte se zrovna na schůzku a hledáte váš oblíbený svetřík. Kde jen může být? No jasně, včera se pralo prádlo. Jdete se podívat, jestli už je svetřík suchý, a najednou vás jímá hrůza. Svetr normální konfekční velikosti se srazil na velikost trpaslíka. S touto nehodou si nedovede poradit nikdo jiný než náš oblíbený šampon. Ponořte prádlo do misky s vodou a přidejte dvě polévkové lžíce šamponu. Po chvíli svetřík vyždímejte, natáhněte do původní velikosti a nechte volně uschnout.

Přidat na Seznam.cz