open-empty-detergent-drawer-washing-machine-close-view

Zásuvku v pračce jde vyčistit jednoduchou metodou

Většina z nás má doma pračku, kterou používáme denně nebo často. Při všem tom praní ale často zapomínáme na důležitý krok – čištění pračky samotné. Jedním z nejčastěji opomíjených míst je zásuvka, kterou často přehlížíme. Po určité době se v ní nahromadí usazeniny a nečistoty, které se pak mohou dostat na naše oblečení během praní. Je důležité pravidelně čistit pračku, a proto vám rádi poradíme, jak to udělat rychle a efektivně, abyste při této činnosti neztráceli zbytečně čas.

Jak správně vyjmout zásuvku z pračky

Než se pustíte do čištění zásuvky pračky, je důležité ji správně vyjmout. Způsob vyjmutí závisí na modelu pračky, kterou máte. Většinou však najdete tlačítko, které vám s tím pomůže. Stačí ho stisknout a jemně přitáhnout zásuvku směrem k sobě. U praček s horním plněním najdete podobné tlačítko, které jednoduše stisknete, a zásuvku vyndáte. Nezapomeňte také vyjmout víko z přihrádky na aviváž, pokud chcete zásuvku důkladně vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z lednice vůbec řešit nemusíte. Stačí pravidelný úklid a potraviny správně skladovat
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění zásuvky pračky

Záleží na tom, jak moc je zásuvka špinavá a jakým způsobem ji budete čistit. V některých případech stačí použít starý zubní kartáček a prostředek na mytí nádobí. S ním opatrně vydrhněte špínu a usazeniny z přihrádek. V případě silnějšího znečištění můžete zásuvku namočit do vody s prostředkem na mytí nádobí a nechat působit asi 10 minut. Poté ji důkladně vydrhněte a opláchněte čistou vodou.

Boj s usazeným pracím práškem a vodním kamenem

Pokud jsou v zásuvce usazené tvrdohlavé zbytky pracího prášku a vodní kámen, budete potřebovat silnější prostředky. Zkuste zásuvku ponořit do octové lázně nebo naneste vatový tampon namočený v octu na špinavá místa. Nechte octovou lázeň působit několik hodin. Poté přidejte lžičku jedlé sody a trochu octa do každé části zásuvky. Tím se uvolní sediment a usazeniny. Nakonec zásuvku důkladně vyčistěte kartáčkem a opláchněte čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Rýžový olej přináší tělu řadu benefitů a je ideální pro smažení

Až budete mít zásuvku krásně čistou, nezapomeňte ji důkladně osušit. Otřete suchým hadříkem všechny přihrádky i vnější část zásuvky. Vnější stranu zásuvky můžete také vyčistit kartáčem a prostředkem na nádobí nebo octem a jedlou sodou. Nezapomeňte také vyčistit vnitřní část zásuvky. A nakonec zásuvku vložte zpět do pračky. A máte hotovo!

Zdroj: https://applianceteacher.com/how-to-clean-washing-machine-drawer
Přidat na Seznam.cz