Zásuvka v pračce může být plná pokladů. Plíseň i vodní kámen dokonale vyčistí jednoduchá metoda

Zásuvka v pračce může být plná pokladů. Plíseň i vodní kámen dokonale vyčistí jednoduchá metoda

Všichni používáme doma pračku. Mnoho z nás dokonce každý den. Na její čištění ale často zapomínáme. Zásuvka je přitom místem, na které si většina z nás nevzpomene vůbec. Po nějaké době ji ale musíme vyčistit, jinak se usazeniny a nečistoty dostanou na oblečení při praní. Poradíme vám, jak to udělat rychle a efektivně, abyste u této činnosti neztráceli čas.

Čištění zásuvky pračky není složité

V první řadě musíte zásuvku z pračky vyjmout. Způsob vyjmutí závisí na tom, jakou máte pračku. Ve většině modelů je tlačítko, které vám s tím pomůže. Stačí je stisknout a jemně přitáhnout zásuvku směrem k sobě. Podobný princip funguje také u praček, které mají horní plnění. I zde najdete tlačítko, které stačí jednoduše stisknout a vyndat.

V každé pračce je vedle přihrádky na prací prášek také místo pro aviváž. Jestli chcete zásuvku dobře vyčistit, musíte vyndat víko z přihrádky na tuto kapalinu. Obvykle je tam pro tyto účely tlačítko. Čištění závisí na tom, jak špinavou zásuvku máte. Někdy stačí jen starý zubní kartáček a prostředek na mytí nádobí. Jindy budete muset zásuvku celou namočit a nechat prostředek působit po dobu 10 minut, vydrhnout a opláchnout.

Mohlo by vás zajímat:  Na svícení v domácnosti můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Spočítejte si, kolik běžně prosvítíte
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit vodní kámen?

Usazený prací prášek a vodní kámen budou vyžadovat silnější prostředky. Zásuvku ponořte do octové lázně nebo namočte vatu do octa a pečlivě naneste na špinavá místa. Nechte působit několik hodin. Poté přidejte do každé části zásuvky lžičku jedlé sody a trochu octa. Tím se uvolní sediment ze zásuvky. Nakonec zásuvku pečlivě vyčistěte kartáčkem a opláchněte čistou vodou.

Poslední krok, který nesmíte vynechat!

Až budete mít zásuvku nádherně čistou, nezapomeňte na poslední a velmi důležitý krok. Otřete do sucha všechny přihrádky i její vnější část. Nezapomeňte vyčistit také vnější stranu zásuvky pomocí kartáče, prostředku na nádobí nebo octa a jedlé sody, stejně jako vnitřní část. Nakonec vše vložte zpět do pračky. A máte hotovo!

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz