Dokonale čistý sprchový kout rozzáří celou koupelnu. S domácími prostředky je jeho čištění hračka

Špinavý sprchový kout dokáže zošklivit každou koupelnu. Problém s čištěním bývá častý, protože vodní kámen dokáže odolat mnoha čisticím prostředkům. My vám poradíme, jak vyčistit sprchový kout prostředky, které máte běžně doma.

Pravidelné čištění je důležité

Sprchový kout by se měl pravidelně čistit, protože v něm mohou vznikat různé bakterie. Důvodem je i vznikající sediment, který nevypadá esteticky. Většina z nás nečistí sprchu každý den. Při pravidelném používání je ale zapotřebí na tuto záležitost myslet. Při častém mytí nestihne vzniknout silná vrstva nečistot, která se pak čistí náročněji.

Po každé koupeli je dobré sprchový kout důkladně opláchnout, poté je vhodné skla otírat utěrkou nebo bavlněnými utěrkami. Díky tomu zabráníme zasychání přebytečných kapek, které pak způsobují znečištění. Chceme-li sprchu dobře umýt, můžeme zvolit různé chemické přípravky, ale stejně dobře budou fungovat i domácí způsoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně vyčistit sprchový kout

Tento způsob je velmi jednoduchý a budou vám stačit dvě věci, které máte běžně v kuchyni. K čištění budete potřebovat ocet a jedlou sodu. Prvním krokem je opláchnout okna a kabinu vodou a poté je nastříkat bílým octem. Nejlepší je nalít ocet do láhve s rozprašovačem, abyste se dostali na všechna špinavá místa. Díky rozprašovači se ocet dostane i do spár a tam, kam jinak obtížně dosáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Filtry na kávu je škoda nevyužít i jiným způsobem. Jejich vlastnosti oceníte nejen v kuchyni

Takto aplikovaný ocet nechte 10 minut působit. Po této době by se sklo mělo důkladně vyčistit houbou ponořenou do jedlé sody. Nejlepší je sodu smíchat v misce s trochou vody, aby vznikla hustá kaše. Tento prášek v kombinaci s octem by se měl snadno vyrovnat se sedimentem i vodním kamenem ve sprše. Jakmile je kabina čistá, jednoduše ji opláchněte vodou a otřete hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz