Zářivě bílé ponožky nemusí být pouze nové. Zašedlé kousky snadno vybělíte domácí metodou

Zářivě bílé ponožky nemusí být pouze nové. Zašedlé kousky snadno vybělíte domácí metodou

Sněhově bílé ponožky jsou módní a dobře vypadají, bohužel už po prvním použití často zašednou a zašpiní se. Následné praní nepomáhá a odstraňovače skvrn si se špínou dost dobře neporadí. Pak je vhodné vydat se do kuchyně a sáhnout po domácích přípravcích. Tam totiž najdeme nejlepší a nejlevnější odstraňovače skvrn.

Ocet je spolehlivý čistič

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak skvrny z bílých ponožek odstranit, je ocet. I když jeho charakteristický zápach spoustu lidí odrazuje, nemusíte se bát, po usušení ponožek po něm nezbude ani památka. Připravte si směs z 500 mililitrů studené vody a sklenice octa. Do ní namočte ponožky, nechte půl hodiny působit a poté vyperte spolu s jemným pracím prostředkem. Ocet nejenže odstraní nečistoty, ale také zničí bakterie a změkčí látku.

V boji se špinavými ponožkami pomůže i jedlá soda. Je to skvělý univerzální čisticí prostředek, který stojí pár korun. Začněte celý proces čištění namočením v teplé, ale nikoliv horké vodě. Nechte půl hodiny působit. Poté ponožky z vody vyndejte, posypte trochou jedlé sody, přidejte citronovou šťávu a promněte. Nechte přes noc odstát a poté je vyperte. Totéž můžete udělat s bílým spodním prádlem.

Mohlo by vás zajímat:  Pro čistotu a dezinfekci toalety poslouží stroužek česneku
Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva lze přidat i do pračky

Na pomoc si můžete vzít i prášek do pečiva. Nasypte ho do vody a v té ponožky vymáchejte, lehce promněte a nechte namočené přes noc. Nakonec ponožky vyperte v pračce s běžným pracím práškem a nechte uschnout. Rovněž tento způsob můžete aplikovat na jakýkoliv typ bílého oblečení. Prášek do pečiva lze přidávat i přímo do bubnu pračky.

Pokud nic nezabírá, další možností je přidat do asi 4 litrů vody 1 šálek peroxidu vodíku a v připraveném roztoku nechat ponožky namočené až hodinu. Pak je jen hoďte do pračky, do dávkovače k pracímu prostředku rovněž přilijte půl šálku peroxidu a perte jako obvykle. Má silné bělicí účinky a ponožky budou opět zářit čistotou.

Zdroj: https://www.sockshop.co.uk/blog/posts/july-2021/how-to-get-white-socks-white-again
Přidat na Seznam.cz