Zářivě bílé ponožky nemusí být pouze nové. Zašedlé kousky snadno vybělíte domácí metodou

Sněhově bílé ponožky jsou módní a dobře vypadají, bohužel už po prvním použití často zašednou a zašpiní se. Následné praní nepomáhá a odstraňovače skvrn si se špínou dost dobře neporadí. Pak je vhodné vydat se do kuchyně a sáhnout po domácích přípravcích. Tam totiž najdeme nejlepší a nejlevnější odstraňovače skvrn.

Ocet je spolehlivý čistič

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak skvrny z bílých ponožek odstranit, je ocet. I když jeho charakteristický zápach spoustu lidí odrazuje, nemusíte se bát, po usušení ponožek po něm nezbude ani památka. Připravte si směs z 500 mililitrů studené vody a sklenice octa. Do ní namočte ponožky, nechte půl hodiny působit a poté vyperte spolu s jemným pracím prostředkem. Ocet nejenže odstraní nečistoty, ale také zničí bakterie a změkčí látku.

V boji se špinavými ponožkami pomůže i jedlá soda. Je to skvělý univerzální čisticí prostředek, který stojí pár korun. Začněte celý proces čištění namočením v teplé, ale nikoliv horké vodě. Nechte půl hodiny působit. Poté ponožky z vody vyndejte, posypte trochou jedlé sody, přidejte citronovou šťávu a promněte. Nechte přes noc odstát a poté je vyperte. Totéž můžete udělat s bílým spodním prádlem.

Mohlo by vás zajímat:  Známe trik pro nádherné rododendrony a hortenzie. Nejúčinnější prostředek najdete v odpadcích
Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva lze přidat i do pračky

Na pomoc si můžete vzít i prášek do pečiva. Nasypte ho do vody a v té ponožky vymáchejte, lehce promněte a nechte namočené přes noc. Nakonec ponožky vyperte v pračce s běžným pracím práškem a nechte uschnout. Rovněž tento způsob můžete aplikovat na jakýkoliv typ bílého oblečení. Prášek do pečiva lze přidávat i přímo do bubnu pračky.

Pokud nic nezabírá, další možností je přidat do asi 4 litrů vody 1 šálek peroxidu vodíku a v připraveném roztoku nechat ponožky namočené až hodinu. Pak je jen hoďte do pračky, do dávkovače k pracímu prostředku rovněž přilijte půl šálku peroxidu a perte jako obvykle. Má silné bělicí účinky a ponožky budou opět zářit čistotou.

Zdroj: https://www.sockshop.co.uk/blog/posts/july-2021/how-to-get-white-socks-white-again
Přidat na Seznam.cz