Zápach nohou způsobí nejednu trapnou situaci. Díky domácí léčbě bude navždy po problému

Zápach nohou se může stát velkým problémem v případě, že jsou nohy cítit extrémně i tehdy, kdy neděláte žádnou náročnou činnost. Příčiny zápachu mohou být různé, proto je potřeba vědět, jak s nimi zatočit, protože zápach nohou se může časem zhoršovat. Může být způsobený nejen špatnou obuví, ale také potravinami, které denně jíte. Zaměřte se proto na svůj jídelníček a na další věci, které mohou zdraví nohou ovlivnit.

Proč nohy zapáchají?

Nepříjemný zápach nohou může ovlivnit nejen vaši náladu, ale také si ho všimnou ostatní. Není nic horšího, než když někam přijdete na návštěvu, zujete se a zápach z nohou se roznese po celé místnosti. Přitom je velmi snadné najít příčinu a zajistit, aby nohy byly nejen čisté, ale také voňavé a bez zápachu. Nepříjemný zápach může znamenat i některé nemoci, je to první příznak například cukrovky nebo mykózy nohou.

Dalším problémem je nedostatečná hygiena. Boty, které jsou vyrobené z umělých materiálů, mohou také mít vliv na zápach nohou. Jestliže máte nohy zavřené v botách celé dny, není se čemu divit, že vám večer zapáchají i poté, co si je umyjete a dáte jim náležitou péči. Zkuste na odstranění zápachu použít například ocet nebo sůl.

Mohlo by vás zajímat:  I utržená rajčata mohou ještě dozrát. Díky jednoduchým trikům budou během pár dní plná chuti
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se postarat o nohy, aby nezapáchaly?

Domácími prostředky si můžete zajistit voňavá chodidla. Dejte si pozor, jaké potraviny jíte, protože příliš pálivé nebo aromatické mohou způsobit, že chodidla budou zapáchat více. Zkuste si nohy denně namáčet například v epsomské soli, která dezinfikuje nohy a také zamezí vzniku plísní. Dejte osm sklenic teplé vody do nádoby, přidejte půl sklenice soli, namočte do lázně na půl hodiny nohy a osušte je. Budou jako v bavlnce.

Pomůže také jablečný ocet a bylinky. Jablečný ocet můžete používat místo epsomské soli, protože pomůže odstranit odumřelou kůži a hodí se také na léčbu mozolů a puchýřů, které se velmi často tvoří hlavně na nohách a chodidlech. Přidejte si do vody také rozmarýn nebo šalvěj. Jsou to bylinky, které nohám uleví. Nezapomínejte ani na pravidelné větrání nohou a zkuste obuv, která bude vyrobená z přírodních materiálů.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/319002#general-tips
Přidat na Seznam.cz