Zahradu je nutné připravit na zimu. Mnozí zapomínají na důležitý krok a na jaře pak litují

Podzim je obdobím, kdy se sklízí ovoce, zelenina a připravuje se celá zahrada na zimní spánek. Poslední sekání trávníku a hrabání listí jsou činnosti, kterým se nevyhneme. Hodně lidí ale zapomíná na nezvané hosty, kteří nám na jaře hodně znepříjemní pobyt na zahradě. Poraďte si s plevelem již nyní a budete mít na jaře nádhernou a zdravou zahradu. Jak na to?

Plevel na zahradě musí pryč již na podzim!

Odstraňování plevele není zrovna příjemná činnost. Měli byste si ji ale naplánovat během každého podzimu. Usnadníte si tím jarní úklid. Navíc omezíte rozmnožování plevele po celé zahradě a budete mít na jaře také mnohem méně práce. Ochráníte tím i zdraví svých rostlin, protože je plevel nebude napadat a brát jim během zimy živiny z půdy. Jednoznačně se do toho musíte pustit již na podzim.

Mnoho lidí sedí u záhonků a plevel vytrhává. U trávy to nebude tak jednoduché, protože jde o velkou plochu. Proto mnoho majitelů zahrad volí herbicidy jako nejjednodušší způsob, jak se zbavit plevele. Existuje ale také domácí metoda, na kterou nepotřebujete téměř žádné ingredience. Je velmi levná a ekologická. A přitom se zbavíte plevele stejně efektivně jako chemickými produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Chystáme se na Vánoce - vánoční osvětlení
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní postřik na bázi octa

Ocet je univerzální produkt, který používáme v kuchyni i v domácnosti. Na plevel ho můžete využít také na zahradě. Musíte jen připravit roztok vody a octa v poměru 1 : 2 a přidat pár kapek prostředku na nádobí. Vše promíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem. A máte hotový prostředek proti plevelu. Teď už stačí jen projít zahradu a nastříkat ho tam, kde potřebujete. Dávejte jen pozor, aby se nedostal na jiné rostliny.

Připravit si můžete ještě jeden postřik. Potřebujete 1/2 litru studené vody, 30 mililitrů alkoholu (např. vodky nebo lihu) a pár kapek prostředku na nádobí. Vše smíchejte dohromady, nalijte do lahve s rozprašovačem a použijte na plevel. Účinnost tohoto roztoku zvýšíte, když proceduru provedete za slunečného dne.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/8114733/diy-vinegar-weed-killer-guide
Přidat na Seznam.cz