control-pest-concept-hand-with-magnifying-glass-insect

Z dovolené si snadno přivezeme rusy nebo štěnice

Koncem prázdnin každoročně narůstá zájem o různé přípravky proti domácím škůdcům. Řada lidí si je totiž přiveze jako nechtěný suvenýr z dovolené. Nejčastěji se jedná o různé druhy štěnic nebo švábů, jako jsou rusové domácí. Vypořádat se s nimi až po příjezdu domů není nic jednoduchého, a tak je lepší otravnému hmyzu zabránit, aby se dostal do vašich zavazadel. Obecně totiž platí, že hmyz je nesmírně odolný a velmi rychle se množí, dovezete-li si tedy tento nechtěný suvenýr domů, zaděláte si na ošklivé problémy.

I v dobrém hotelu

Na parazity pochopitelně častěji narazíte v zemích s horšími hygienickými standardy a také v levnějších typech ubytování, jako jsou různé kempy nebo hostely se sdílenými pokoji. Ale každoročně se objeví i lidé, kteří si štěnice nebo šváby přivezou také z luxusního hotelu, ve kterém byste je nečekali. Dostanou se tam velmi jednoduchým způsobem – do pokoje je přiveze jeden z předchozích hostů. Nikdo si tak nemůže být stoprocentně jist, že tomuhle problému unikne.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice se nevyhýbají ani pokojovým rostlinám. Domácí postřik se s nimi vypořádá rychle a efektivně
Zdroj obrázku: Freepik

Po příjezdu

Když dorazíte do ubytování, měli byste si ještě před vybalením projít celý pokoj nebo apartmán, prohlédnout skříně, koupelnu s toaletou a mrknout se i na matrace pod prostěradly. Teprve když nenarazíte na žádné na první pohled patrné potíže, si můžete vybalit. Hmyz obecně nemá rád příliš aromatické pachy, a tak pomůže, když si s sebou přivezete balíček bobkového listu. Jednotlivé listy rozmístěte mezi oblečení ve skříních a nechte je také ve všech kapsách zavazadel, aby do nich hmyz nenalezl.

Cesta domů

Než začnete balit, je dobré zavazadla i všechno oblečení vyklepat. Můžete je nechat i na přímém slunci třeba na balkoně, horko totiž většině nepříjemného hmyzu moc nesvědčí. Po příjezdu domů je dobré všechno oblečení obratem vyprat. To, které se vám nevejde do pračky, nechte spolu se zavazadly na balkoně nebo třeba ve sklepě, nenoste jej dovnitř bytu, abyste si spolu s ním nepřinesli také nezvané hosty.

Zdroj: https://horizonpestcontrol.com/how-to-not-bring-pests-home-with-you-while-traveling/
Přidat na Seznam.cz