Vysoké teploty jsou zrádné. Děti je důležité chránit po celé léto

Venku panují teploty vysoko nad 30 stupňů, a je proto potřeba nejen dbát na pitný režim, ale především u malých dětí myslet na to, že termoregulace jejich těla funguje jinak než u nás dospělých. Nestačí tak jen do nich dostat vodu, ale musíte je chránit také jinak. A nikdy je nenechávat v rozpáleném autě, i když si jdete pouze pro rohlíky!

Nejen v autě, i na hřišti hrozí nebezpečí

Prázdniny jsou oblíbeným obdobím hlavně pro děti. Dávejte si ale pozor, aby si nepřivodily úpal nebo jiné onemocnění, které by je mohlo ohrozit na životě. Děti totiž většinou nemyslí na to, že by se měly chránit, nebo si dokonce dojít pro doušek vody. Proto je nutné myslet na to za ně. Oblékejte je tak, aby se jim dobře dýchalo, a chraňte také jejich obličej.

Už od miminka je nutné myslet na správné oblečení. Právě u novorozenců je největším problémem oblékání. Dítě v horkém počasí, které bude mít na sobě dlouhý rukáv i nohavice, bude trpět stejně jako dospělý člověk. Proto oblékejte své děti stejně jako sebe. Když je vám teplo, také si na sebe nevezmete teplý kabát. Čepici jim dávejte, pouze pokud jdete na přímé slunce. Na tom byste se neměli zdržovat nijak dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Kypřicí prášek nesmí doma chybět, i když třeba vůbec nepečete
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na fyzickou aktivitu u dětí

Pokud se chystáte na dětské hřiště, měli byste také vědět, jak reagovat na teplo nebo přehřátí v případě, že dítě nějakou dobu běhá. Být na hřišti sice není špatný nápad, ale musíte si vybrat takové, na kterém je dostatek stínu a dítě si může odpočinout. Čím více pak bude dítě oblečené, tím hůře bude fungovat termoregulace. Objevit se mohou následky v podobě bolesti hlavy, nebo dokonce omdlení.

Při vstupu z velkého vedra do chladnější místnosti si dejte pozor, aby přechod nebyl moc rychlý. V noci byste své dítě neměli oblékat do teplých pyžam, nechte ho klidně spát nahé, pokud bude chtít. Zpocené dítě reaguje na teploty jinak, není tak výjimkou, že miminko dostane horečku.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/blog/6-ways-keep-child-safe-summer-2017071812077
Přidat na Seznam.cz