Vyčistit usazeniny z čaje nebo kávy je snadné. Domácí prostředky fungují lépe než drahé čističe

Usazeniny, které zůstanou v hrnku po vypití kávy nebo čaje, mohou jít jen velmi těžko odstranit. Většinou nepomohou ani chemické prostředky, které slibují maximální účinnost. Pokud pak hrnky neumyjete ihned, může se stát, že vám „ozdobné“ kroužky zůstanou na hrncích nebo skleničkách a to by byla velká škoda. Jak se takového problému snadno zbavit?

Jak se rychle zbavit usazenin?

Čajový sediment může být velkou nepříjemností, pokud ho neumyjete ihned. Tmavé skvrny se velmi špatně čistí a navíc hrnek nevypadá hezky. Časem se pak hrnky přestanou lesknout a objeví se skvrna, která půjde jen těžko odstranit. Sediment tedy odstraňujte pravidelně. Při dlouhodobém ponechání se usazenina může dostat hlouběji do hrnku a ani kvalitní myčka nádobí s mycím prostředkem si s ní neporadí.

Domácí prostředky se pak jeví těmi nejlepšími na ochranu hrnků proti usazeninám. Můžete je najít v každé domácnosti a chytré ženy budou mít těchto surovin dostatečné množství. Pomohou totiž v celé domácnosti nejen s úklidem, ale také se zahradou. Citron patří mezi ně. Vymačkejte do špinavého hrnku hned půl citronu, zalijte vodou a nechte hodinu působit. Usazenina se rychle rozmočí a půjde snadno omýt.

Mohlo by vás zajímat:  Běžný mycí prostředek lze snadno nahradit levnou a ekologickou variantou. Potěší vaši peněženku i přírodu
Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i zubní pastu nebo jedlou sodu

Jedlá soda patří mezi účinné prostředky na odstranění vodního kamene. Stačí lžíce, kterou smícháte se dvěma lžícemi vody. Vytvoříte pastu, kterou pak můžete vyčistit špinavá místa. Po několika minutách hrnek umyjte a opláchněte teplou vodou. Jedlou sodu můžete také smíchat s citronem.

Zubní pasta pomůže vyčistit nejen zuby, ale také se uplatní při odstraňování různých typů skvrn. Kromě těchto prostředků můžete zkusit také prášek do pečiva nebo obyčejnou kuchyňskou sůl. Dovnitř hrnku nebo skleničky se snadno dostanete pomocí měkké houbičky. Nezapomeňte po použití prostředků hrnky důkladně omýt čistou vodou.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/remove-coffee-stains-from-mugs/
Přidat na Seznam.cz