Vychutnejte si letní ovoce bez obav. Se skvrnami si poradí osvědčené domácí prostředky

Vychutnejte si letní ovoce bez obav. Se skvrnami si poradí osvědčené domácí prostředky

Letní dny si každý z nás užívá trochu jinak. Většina z nás se snaží vychutnat nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, jak to jen jde. Bohužel s tím přichází i nepříjemný problém a tím jsou odolné skvrny na oděvech všeho druhu. Většina lidí sáhne okamžitě po chemických čisticích prostředcích, ale to není jediná možnost, kterou máte. Přírodní odstraňovače skvrn jsou stejně efektivní a zaplatíte za ně jen zlomek ceny.

Metody pro odstranění skvrn od ovoce

Skvrny od malin, jahod, rybízu nebo třešní jsou velmi zákeřné a musíte jednat rychle. Naštěstí je můžete jednoduše zalít citronovou šťávou a po hodině hodit do pračky. Tato metoda nejlépe funguje v případě vlněného oblečení, ale využít ji můžete u všech světlých oděvů. Pro tmavé není vhodná, protože citron může poškodit barvu oblečení.

Dalším produktem, který můžete využít, je kefír. Namočte do kyselého mléka špinavé prádlo a nechte chvíli působit. Poté vyperte v pračce jako obvykle. Univerzálním a velmi efektivním způsobem čištění prakticky jakékoli skvrny je zaručeně ocet. Skvrnu octem přelijte, nechte pár minut působit a poté můžete špinavé oděvy vyprat.

Mohlo by vás zajímat:  Některé ženy kupují dětský pudr, i když miminko nemají. Využívají ho neobvyklým způsobem
Zdroj obrázku: Freepik

Základní suroviny v kuchyni odstraní všechny skvrny

Úžasnou metodou, kterou můžete použít na skvrny od ovoce, je také kuchyňská sůl. Posypejte skvrnu solí a třete, dokud sůl nezmění barvu. Tento postup opakujte, dokud sůl nezůstane čistá. Vyzkoušet můžete také kyselinu citronovou nebo jedlou sodu, které patří mezi univerzální a velmi jednoduché možnosti. Musíte u nich ale myslet na barvu látky, protože jsou poměrně agresivní.

Skvrny od červeného ovoce (třešní, malin, jahod) můžete vyčistit také vroucí vodou. Nesmíte ovšem polít celou látku, ale pouze zašpiněné místo. Stejně tak můžete sáhnout po lihu a teplé vodě. Skvrnu postříkejte lihem a po 15 minutách namočte do teplé vody. A nezapomínejte na to, že po každém ošetření uvedenými metodami musíte oblečení vždy vyprat v pračce.

Zdroj: https://www.today.com/home/what-do-when-you-get-berries-your-clothing-furniture-t108465
Přidat na Seznam.cz