Vřesy rozveselí pochmurné podzimní dny barevnými kvítky. Díky zázračnému hnojivu budou překrásné

Vřesy rozveselí pochmurné podzimní dny barevnými kvítky. Díky zázračnému hnojivu budou překrásné

Vřesy patří k nejoblíbenějším rostlinám, které vídáme během podzimu. Aby se jim dobře dařilo a vyvíjely stále nové barevné květy, potřebují správné podmínky. Pokud budete pamatovat na určitá pravidla při jejich pěstování a dopřejete jim čas od času hnojivo, budou bujně růst i kvést.

Vřesy potřebují světlo a kyselou půdu

Vřesy objevující se na zahradách zvěstují konec léta a začátek podzimu. Zdobí okenní parapety, záhony i terasy. Ke zdravému a bujnému růstu však mnohdy nestačí samotná zálivka – o vřesy je třeba správně pečovat. Nejlépe se jim daří na světlých místech, ale přímé slunce většinou nesnášejí. Měly by být chráněné před větrem a ostrými slunečními paprsky.

Vřesy milují kyselou půdu, proto po výsadbě nasypte kolem keřů kompost nebo rašelinu. Díky tomu se pH zeminy mírně sníží. Půda, do které se vřesy vysazují, by měla být stále vlhká. I dočasné přerušení zálivky může květy poškodit. V teplém počasí vřesy zalévejte klidně každý den, v chladnějších dnech podle potřeby.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávové hnojivo

Ani přelévání však vřesům nesvědčí. Nejlepším způsobem, jak zkontrolovat, zda mají dostatek vláhy v substrátu, je jednoduchý test prstem. Pokud po zaboření prstu do země cítíte, že je půda suchá, rostliny ihned zalijte. Vřesy mnohem lépe snášejí měkkou vodu, proto se snažte zalévat vodou s nízkou koncentrací uhličitanu vápenatého a dalších iontů. Nejlepší je filtrovaná nebo dešťová voda.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnná trouba je v kuchyni velký pomocník, snadno v ní ale ulpí nečistoty

Skvělým hnojivem pro vřesy je kávová sedlina. Jak si takové hnojivo připravit? Je to jednoduché. Stačí sedlinu usušit a rozsypat na půdu kolem vřesů. Kávovou sedlinu můžete také zalít horkou vodou a nechat asi půl hodiny odstát. Připravenou směsí pak rostliny zalévejte. Přírodní kávové hnojivo udrží rostliny zdravé a umožní jim dlouho kvést. Nezapomeňte rostlinu pravidelně zastřihovat a odstraňovat suché a odkvetlé výhonky. Pak bez problémů přečká zimu.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-heather-plant/
Přidat na Seznam.cz