Vodní kámen se usazuje i v toaletě. S našimi triky bude opět zářivě čistá

Vodní kámen se usazuje i v toaletě. S našimi triky bude opět zářivě čistá

Vlivem tvrdé vody se může i v toaletě usazovat vodní kámen. Ten je na první pohled dost odrazující, proto je záhodno ho odstranit. Čistá a lesknoucí se záchodová mísa je ostatně i vizitkou vaší osoby, pokud k vám zavítá návštěva. Inspirujte se jednoduchými metodami, které pomohou!

Jak vyčistit jednoduše a efektivně záchodovou mísu od vodního kamene?

Zde je výčet levných a efektivních tipů, které pomohou vyčistit vodní kámen v toaletě:

  • Jedlá soda a ocet: tato silná kombinace ingrediencí se postará o to, že vaše WC bude jako nové. Pomocí jednorázového kelímku vyjměte vodu z mísy a nalijte do ní ocet (1 hrnek). Také přisypte 1/3 šálku sody a nechte při zavřeném prkénku působit přes noc. Pak mísu omyjte štětkou na WC a spláchněte.
Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro bezpečnější používání veřejných toalet
Zdroj obrázku: Pixabay
  • Kyselina citronová: připravte si roztok z litru převařené vody a balíčku kyseliny citronové. Až tekutina zchladne, vlijte ji do záchodové mísy a nechte působit. Nakonec očistěte záchodovou štětkou a spláchněte.
  • Odvar z bramborových slupek: účinný může být i odvar z bramborových slupek. Ten po zchladnutí nalijte do WC a asi po 12 hodinách (nechte působit ideálně přes noc) mísu omyjte a spláchněte.
  • Cola: máte doma v lednici colu? Pak ji použijte také na čištění toalety. Obsahuje totiž účinné kyseliny, které si s vodním kamenem dobře poradí. Nalijte tekutinu do mísy, nechte působit přes noc při zavřeném prkénku a pak očistěte a spláchněte.
Mohlo by vás zajímat:  Naplánujte dovolenou s dětmi dopředu a nachystejte všechny nezbytnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Další metody, které zatočí s vodním kamenem v záchodové míse

Kromě výše uvedeného octa může pomoci i kombinace jedlé sody a čerstvé citronové šťávy. Ta mimo jiné toaletu skvěle provoní. A když se přeci jen vodní kámen na míse WC drží jako klíště, zahajte boj proti němu pomocí chemikálií. Speciální čisticí prostředky na odstranění vodního kamene zakoupíte v drogériích a supermarketech v poměrně dostupných cenových relacích.

Zdroj: https://www.tapwarehouse.com/blog/how-to-guides/remove-limescale-from-your-toilet
Přidat na Seznam.cz