Smiley Woman Deciding What Wear

Vlhkosti ve skříni zabrání pravidelné větrání, odvlhčovač i žárovka

Nikdo z nás nechce mít vlhkost ve skříni. Jde o jedno z míst, kde se nechcete potýkat s plísní. Naštěstí existuje pár skvělých tipů, díky kterým nebudete mít starost o své oblečení. Je mnohem lepší řešit prevenci, než mít skříň plnou smradlavého oblečení. Všichni víme, jak dokáže plíseň zapáchat, ale díky těmto trikům se vám to nestane.

Suché prádlo je základ

Před uložením do skříně se musíte vždy ujistit, že je prádlo dokonale suché. Jakmile je oblečení vlhké, přidá to na vlhkosti šatníku. Navíc se po celém šatníku rozšíří zápach plísně a vlhkosti, který nakonec budete nosit i na sobě. Dávejte si proto pozor, jestli je prádlo doopravdy suché.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet myčku důkladně pročistí a udrží ji plně funkční

Odvlhčovač

Pořiďte si odvlhčovač, abyste získali dokonalou vlhkost skříně. Stejný efekt získáte také pomocí klimatizace. Jestli ji máte v místnosti, měli byste ji využívat naplno. Nižší vlhkost v místnosti zajisté také nižší vlhkost v šatní skříni.

interior-large-comfortable-bedroom-with-double-bed
Zdroj obrázku: Freepik

Šatník s žárovkou

Šatník s úspornější žárovkou vám zajisté také nižší vlhkost. Možná to vypadá jako hloupost, ale žárovka s nižším výkonem hoří více a pomáhá vysušovat vlhkost v šatníku. Jestli máte blízko šatníku někde žárovku, dávejte si dobrý pozor při jejím výběru.

Mohlo by vás zajímat:  Zvládněte generální úklid bez stresu a rychle. Mnohé činnosti si lze velmi ulehčit

Pravidelně větrejte

Vlhkost můžete snadno snížit tím, že budete pravidelně a poctivě větrat. Dveře skříně nechte občas otevřené, abyste dosáhli dobré cirkulace vzduchu. Díky tomu snížíte vlhkost a udržíte své oděvy v bezpečí. Je to nejjednodušší metoda, kterou můžete v tomto případě využít.

Pořiďte si otevřené skříně

Vyměňte pevné dřevě za žaluzie nebo jednoduše dveře zrušte. Zajistíte si díky tomu větší cirkulaci vzduchu a snížíte vlhkost ve skříni. To je jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit suché oblečení a eliminovat plíseň z šatníku. Vyzkoušejte tyto tipy a budete mít mnohem zdravější domov s krásným oblečením, které můžete každý den s pýchou nosit.

Zdroj: https://hayden-hill.com/blogs/journal/remove-moisture-from-closet
Přidat na Seznam.cz