Vlhkost a nepříjemný zápach se mohou objevit v každé skříni. Spolehlivou pomoc najdete přímo doma

Vlhkost a nepříjemný zápach se mohou objevit v každé skříni. Spolehlivou pomoc najdete přímo doma

Plíseň a zvýšená vlhkost v šatní skříni je obrovský problém, který řeší mnoho lidí. Jistě už jste vyzkoušeli všechny možné metody, ale žádná z nich nepomohla. Nejlepší je využít receptů našich babiček, které si v domácnosti věděly rady. Pomůže vám drcený hřebíček, teplé mléko, ocet, líh nebo citronová šťáva. Jak tyto prostředky použít proti plísni a vlhkosti?

Zbavte se zdroje vlhkosti

Vlhkost a plíseň ve skříni se neobjeví bez dobrého důvodu. Do skříně nikdy nedávejte propocené nebo tabákem načichlé oblečení. Aroma z čisticích prostředků z čistírny může také způsobit zvýšenou vlhkost ve skříni. A nezapomeňte skříně pravidelně větrat, abyste se s tímto problémem již nemuseli potýkat. Jestli vám skříň nepříjemně zapáchá po plísni, poradíme vám, co s tím udělat.

Zdroj obrázku: Freepik

S nepříjemným zápachem pomůže ocet nebo hřebíček

Žádná zázračná metoda vám nepomůže, dokud neodstraníte ze skříně příčinu vlhkosti. V takovém případě se bude plíseň tvořit dále. Vyndejte všechno oblečení a vnitřek opatrně vytřete směsí octa s vodou. Potřebujete jen 2 lžíce octa a vody. Nábytek osušte a nechte větrat minimálně hodinu. Jakmile bude skříň suchá, můžete naskládat oblečení zpět dovnitř. Nastříkejte vnitřek osvěžovačem.

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni

Na zápach plísně vám pomůže také drcený hřebíček. Po umytí nábytku octem vložte do skříně několik nádob s drceným hřebíčkem. Toto koření dokáže neutralizovat pachy. Stejným způsobem funguje také kdoule a jedlá soda. Jednou sodu můžete nasypat na talířek a vložit na polici v šatní skříni. Uvidíte, že zápach během pár dnů zmizí.

Zbavte se zápachu pomocí mléka

Zní to možná trochu podivně, ale mléko dokáže absorbovat zápach. Do skříně jednoduše vložte skleněnou misku s horkým mlékem. Zavřete dveře skříně a nechte mléko působit alespoň 20 minut, než vychladne. Tuto metodu opakujte několikrát, dokud nebudete se stavem své skříně zcela spokojení.

Zdroj: https://www.comfortworld.co.uk/long-live-clothes/the-lion-the-witch-and-the-musty-smell-in-the-wardrobe.html
Přidat na Seznam.cz