Empty Modern Room With Furniture (1)

Více světla do interiéru vnesou triky s barvami, zrcadly nebo dekoracemi

Světlo má velký vliv na atmosféru a vnímání prostoru v interiéru. Dobře osvětlený interiér je nejen esteticky příjemný, ale také funkční a komfortní. Pokud máte pocit, že váš domov trpí nedostatečným osvětlením, nebojte se, existuje několik způsobů, jak zvýšit množství světla a udělat váš interiér světlejším a přívětivějším.

1. Zvolte světlé barvy

Barva stěn a nábytku má významný vliv na vnímání světla v interiéru. Světlé barvy odrážejí více světla a dělají místnost světlejší a vzdušnější. Volte odstíny bílé, světlé šedé, krémové, pastelové odstíny a světlé tóny jiných barev. Tímto způsobem vytvoříte základ pro světlý interiér.

Mohlo by vás zajímat:  Pro nový nábytek nemusíte jezdit daleko. Podívejte se, kde poblíž máte spolehlivé prodejce

2. Zrcadla pro odrazy světla

Zrcadla jsou skvělým způsobem, jak zdvojnásobit množství světla v místnosti. Umístěte zrcadla na protilehlé stěny nebo naproti oknům, aby odrazila přírodní světlo do celé místnosti. Zrcadla také vytvářejí iluzi většího prostoru.

3. Využijte průhledné materiály

Materiály jako sklo, průhledné plastové desky a lehké tkaniny umožňují průchod světla. Můžete zvolit průhledné dveře, nábytek s skleněnými částmi nebo lehké závěsy, které nepřekážejí v průchodu světla.

4. Doplňkové osvětlení

Přidejte do místnosti dostatek různých zdrojů světla. Kromě stropního osvětlení používejte stojací lampy, stolní lampy a svíčky. Tím vytvoříte vrstvy osvětlení a můžete si přizpůsobit intenzitu světla podle potřeby.

Mohlo by vás zajímat:  Deky, polštáře a další zimní doplňky domov zútulní a vytvoří pocit tepla
Minimalist Interior Design
Zdroj obrázku: Freepik

5. Osvětlení ve správných místech

Zaměřte se na osvětlení těch míst, kde je to nejpotřebnější. Kuchyň, pracovní plochy, jídelní stůl a čtecí koutek by měly mít dostatečné osvětlení. Vytvořte si také útulné místo na odpočinek, kde si můžete užívat měkké a relaxační osvětlení ve večerních hodinách.

6. Skvělé využití okenních oken

Nechte přirozené světlo proudit do místnosti. Nepřekrývejte okna těžkými závěsy nebo žaluziemi, pokud to není nutné. Používejte lehké textilie nebo rolety, které umožní průchod světla, ale zároveň poskytnou soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Provoňte si domov, nejlépe bez chemie a za pár korun

7. Úprava stropu

Bílý strop odráží světlo a zdánlivě zvyšuje strop. Můžete také zvážit instalaci stropního osvětlení, které bude rozptylovat světlo po místnosti.

8. Umělecká díla a dekorace

Umístěte umělecká díla a dekorace tak, aby byla osvětlena dostatečně, aby byla viditelná. Strategicky umístěné osvětlení nad obrazy nebo sochami může zdůraznit jejich krásu a přilákat pozornost.

Zvýšení množství světla v interiéru je klíčem k vytvoření příjemného a životaschopného prostředí. S těmito tipy a triky můžete snadno dosáhnout světlejšího a osvětlenějšího domova, který bude nejen krásný, ale i pohodlný k životu.

Zdroj: https://www.aarp.org/home-family/your-home/info-2023/ways-to-increase-natural-light.html
Přidat na Seznam.cz