3074

Víc místa v šatníku zajistí uspořádaný prostor i minimalistický přístup

Přizpůsobit svůj šatník velikosti prostoru není jednoduché pro žádnou ženu ani muže. Musíte zapojit svou kreativitu a vytvořit si maximálně efektivní prostor, který vám bude každý den dobře sloužit. Naštěstí pro vás máme pár tipů, které vám pomohou s řešením malého prostoru, do kterého potřebujete dostat hodně oblečení, bot a šperků.

Vertikální využití prostoru

Tohle je věc, na kterou většina lidí vůbec nemyslí. Vertikální ramínka nebo závěsné police vám uvolní hodně prostoru na dně skříně, který můžete využít na kabelky nebo boty. Tím využijete veškerý prostor, který máte k dispozici. Vertikálně nemusíte věšet jen šaty a bundy, ale také kalhoty, halenky a další kousky oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  S několika triky se vývar vždy podaří. Polévky i omáčky získají dokonalou chuť

Organizujte svůj šatník podle ročního období

Nesnažte se nacpat veškeré oblečení, boty a doplňky na celý rok. Vytvořte si systém, kdy budete měnit oděvy podle ročních období. Všechno nepotřebné vždy uložte do boxů nebo úložných tašek. Díky tomu budete mít vždy skvěle organizovaný šatník.

2149190390
Zdroj obrázku: Freepik

Co máte na zadní straně dveří?

Háčky nebo věšáky můžete velmi jednoduše připevnit na zadní stranu dveří a využít tento prostor pro oděvy, které používáte nejvíce. Anebo zde můžete mít doplňky, jako jsou šály, šátky nebo pásky. Záleží pouze na vás, jak tento kreativní prostor využijete.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstování vlastních broskví je s trochou trpělivosti snadné

Využijte minimalismus ve svůj prospěch

Velmi jednoduchým způsobem, jak organizovat svůj šatník, je provětrat svůj šatník. Zbavte se věcí, které již delší dobu nenosíte, nebo vaše kousky nejsou v nejlepším stavu. Jakmile budete mít méně oblečení, bude se vám organizovat mnohem jednodušším způsobem.

Myslete na pořádek

Velmi důležité je, abyste si našli svůj systém a potom se ho drželi. Ukládejte oděvy na své místo, udržujte všude pořádek a pravidelně v něm uklízejte. Výměna oděvů z letních na zimní a naopak vám k tomu poskytne skvělou příležitost. Díky tomu bude organizace velmi jednoduchá a efektivní.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/organizing/closets/how-to-maximize-small-closet-space
Přidat na Seznam.cz