Contrasting Outdoor Texture Design

Venkovní dlažba vyžaduje pravidelnou péči a čištění od plevelu a mechu

Zámecká dlažba či dlažební kostky přezdívané taky kočičí hlavy jsou velmi oblíbeným materiálem požívaným okolo našich obydlí. Můžeme z nich mít příjezdovou cestu, parkovací místo či celý dvorek. Tak jako tak mají tyto prostory velký vliv na to, jak naše nemovitost vypadá. Není tak dobré péči o dlažbu zanedbávat. Jak s ní ale zacházet, aby vypadala stále jako nová a nebyl na ní vidět zub času? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro rozzáří i náš balkón všemi barvami. Tyhle květiny jsou do truhlíků nejkrásnější

Pravidelnost je vždy a ve všem základ

I u dlažby platí to, že nejdůležitější je, aby byla údržba pravidelná. Mnozí z nás totiž žijí v přesvědčení, že kostky stačí opláchnout jednou za rok na jaře. Není tomu ale vůbec tak. Každé roční období vyžaduje jinou péči o chodník. Pravidelně byste měli kostky omývat. K tomu je ideální tlaková myčka. Pokud ji ale nevlastníte a nechce se vám do ní investovat, postačí vám i obyčejná hadice. Sice neodstraní všechny nečistoty, ale je to dobrý pomocník. Je také důležité dbát například na odklízení nečistot v období podzimu. Třeba napadané listí totiž zvládne dlažbu nenávratně zabarvit, a tím pádem poničit.

Mohlo by vás zajímat:  Na zahradě se rádi zabydlí mlsní mravenci. Chyťte je do pasti, nebo chytře vyžeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Nepřítel v podobě plevele a mechu

Velmi často diskutovaným tématem, co se dlažby týče, je mech a všelijaký plevel. Právě ten totiž mezerami mezi kostkami často prorůstá. Nejenže pak vypadá pozemek zanedbaně a ne esteticky pěkně, ale například takový mech představuje i bezpečnostní riziko. Při navlhnutí se totiž stává velmi kluzkým a při kontaktu s ním může dojít k úrazu. Jedním ze způsobů, jak se takového nepřítele zbavit, je samozřejmě manuálně. Tato metoda ale funguje pouze pro menší pozemky a i tak je poměrně zdlouhavá a náročná. K likvidaci mechu můžete použít i různé kupované chemické prostředky. Umíchat si ale můžete i vlastní domácí nápodobu za pomoci octa. Stačí ocet smíchat s vodou v poměru dva ku jedné.

Zdroj: https://www.simplypaving.com/advice-centre/how-to/how-to-stop-weeds-growing-between-paving/
Přidat na Seznam.cz