Věčně zamlžená okna jsou problém, který nemusí nikdy nastat. Potřebují jen malé vylepšení

Věčně zamlžená okna jsou problém, který nemusí nikdy nastat. Potřebují jen malé vylepšení

Zamlžená okna jsou strašákem mnoha lidí – zejména na podzim a v zimě, kdy teploty venku drasticky klesají a počasí je nepředvídatelné. My vám přinášíme spolehlivé způsoby, jak se vypořádat se zamlženými okny. Je dobré s tímto problémem bojovat co nejdříve, neboť může vytvořit nepříjemné problémy.

Proč se okna zamlžují?

Pára, která se objeví na oknech, je typickým jevem v období podzimu a zimy. Zamlžená okna jsou znakem nadměrné vlhkosti a nestojí za to podceňovat problém, který má své důsledky. Vlhkost na oknech může vést k nepříjemnému zápachu v domě, vývoji hub a plísní, a co je nejhorší, může způsobovat onemocnění dýchacích cest.

Zapařování oken zevnitř je jev, který se vyskytuje velmi často hlavně v období mrazů. Nejčastěji je to způsobeno vytápěním místnosti, ale může to být způsobeno i sušením prádla v interiéru. Velmi často dochází k zapařování oken v kuchyni při vaření, kdy teplota v místnosti rychle stoupá. Okna se zahřívají pomaleji, a proto se zevnitř zapařují.

Zdroj obrázku: Freepik

Elixír na zamlžená okna

Nejlevnějším a zároveň univerzálním prostředkem na mytí všech povrchů včetně oken je ocet. Chcete-li vyrobit domácí čistič oken, musíte smíchat vodu a ocet ve stejném poměru. Se směsí připravenou tímto způsobem důkladně omyjte okna a poté je otřete do sucha. Toto řešení vám pomůže na několik dní. Dalším prostředkem na mytí oken, který zabraňuje vzniku páry, je pěna na holení.

Mohlo by vás zajímat:  Podlaha stále jako nová: Všechny skvrny lze umýt šetrně a velmi jednoduše

Existuje také způsob pokrytí oken tenkou vrstvou směsi glycerinu a alkoholu. Díky této směsi se bude pára usazovat mnohem pomaleji. Aby se minimalizovalo udržování páry na oknech, je třeba pravidelně větrat, hlavně v zimě. Dále je třeba myslet na správnou cirkulaci vzduchu. Můžete také postavit do domu rostliny, které přirozeně absorbují vlhkost. Patří mezi ně například kapradina, břečťan a křídlový květ.

Zdroj: https://garretyglass.com/about/blog/how-to-fix-foggy-windows-in-house/
Přidat na Seznam.cz