Valecek1

Váleček na oblečení využijí nejen majitelé domácích mazlíčků. V mžiku zachrání nejednu situaci

Váleček na oblečení lze využít i jinak než jen na oděvy plné chlupů domácího mazlíčka. Takový šikovný pomocník se hodí i v jiných situacích, především v těch nouzových. Zjistěte, jak neobvykle, ale přitom prakticky lze váleček využít. Je malý, ale šikovný!

Rozbité sklo

Občas se stane, že někdo v domácnosti rozbije například sklenici nebo vázu. Jedná se o mžik a desítky střepů se kutálí po podlaze. Doporučujeme sesbírat velké kusy střepů a ty nejdrobnější nalepit na váleček. Budete překvapeni účinností válečku.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní technologie pomáhají regulovat teplotu v různých místnostech
Zdroj obrázku: Freepik

Sbírá nečistoty z čalounění

Čeká vás vzácná návštěva nebo jen chcete dostat drobky či chlupy mazlíčka z pohovky? Ať je to tak, či jinak, ať máte pohovku ze semiše, nebo ze lnu, váleček si vždy poradí. Zároveň čalounění pohovky mírně osvěží. Zabere vám to pět minut a zbavíte se tak drobečků a jiných nečistot. Může také pomoci k odstranění prachu ze sedaček v automobilu.

Plyšové hračky již nebudou zaprášené

Děti milují plyšové hračky – jeden plyšáček do postele, možná tři, další na poličku, jiné do kolébky – a ve skutečnosti se jich najde v dětském pokoji nepřeberné množství. A právě takové hračky jsou přímo lapači prachu. Jednou za čas je dobré je vyprat, ale jistě to nejde každý týden, proto bude ideální, když na ně použijete váleček. Odstraní z nich prach.

Mohlo by vás zajímat:  Vodu po vaření brambor můžeme zužitkovat jako hnojivo nebo při péči o tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Drobečky na stole či židli

Drobečky, ale i jiné drobné kousky vám mohou na pracovní ploše bránit k vykonávání určité činnosti, proto vyzkoušejte veškeré nečistoty polapit pomocí válečku. Je to jednoduché, stejným způsobem jako čalounění, plyšáky nebo oděv vyčistěte i stůl.

Vyčistí stínidla

Stínidla na lampách, lampičkách, lustru a jinde bývají časem velmi zaprášená. Pokud je stínidlo vyrobené z papíru nebo textilie, víte, že odstranění prachu je velmi problematické, proto je vyzkoušejte přetřít válečkem.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-clever-things-you-can-do-with-a-lint-roller-besides-rolling-lint/
Přidat na Seznam.cz