V parném létě je správná hydratace zásadní. Tekutiny doplní nejen voda

Několik horkých dnů už máme za sebou a možná jste se ptali, jak je možné hydratovat tělo i jinak než vodou. Odpovědi přinášíme teď a budou se určitě ještě do konce léta hodit. Voda je potřeba nejen pro naše tělo, ale také pokožka potřebuje zůstat svěží. Vodou a správnými potravinami si můžete mnohé ulehčit. Co hydratuje lépe než voda?

Pijte po celý den, nečekejte na žízeň

Mnoho lidí na pitný režim kašle. Denně bychom přitom měli vypít až 2,5 litru tekutin, v horkých dnech je to ještě mnohem více. Pravdou ale je, že mnoho lidí zapomíná nebo jim obyčejná voda nechutná. Tělo se ale snadno dehydratuje, a tak je načase mu zajistit hydrataci nejen pravidelnou, ale také pořádnou. Nečekejte na moment, kdy budete mít žízeň, protože to už tělo volá na poplach.

Díky správné hydrataci může naše tělo správně fungovat. Ovlivní to nejen funkci orgánů, ale také spánek nebo stav naší pokožky. Proč bychom se tedy měli věnovat právě hydrataci? Nemusíte do sebe lít pouze vodu, ale vhodné jsou také bylinné čaje nebo polévky. Snadno tak do sebe dostanete potřebné živiny.

Mohlo by vás zajímat:  Myčky v moderních kuchyních málokdy chybí. Ne všechno do nich lze ale vkládat
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké produkty hydratují lépe než voda?

Pro správnou hydrataci svého těla ale nemusíte pít pouze vodu. Vhodné je například mléko, které patří mezi velké zdroje bílkovin a tuků. Vhodný je také pomerančový džus, ve kterém je obsažený draslík. Další možností je kokosová voda nebo voda s citronovou šťávou. Kromě toho si můžete do vody vymačkat například limetku nebo grapefruit.

Jestli hledáte osvěžení, pomoci může například studený čaj, který má stejné vlastnosti jako voda. Dejte si ho ale méně, maximálně 4 skleničky denně. V horkých dnech pijte hlavně neperlivou vodu, která bude mít dostatek mikroživin. K tomu si ale můžete dát potraviny, které mají vysoký podíl vody, jako je okurka, rajčata, jahody nebo vodní melouny. Stanou se součástí vašeho jídelníčku a navíc doplní energii a vitaminy.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/best-and-worst-hydrating-drinks-ranked/
Přidat na Seznam.cz