Worker Processing Floor With Bright Laminated Flooring Boards

S nástupem chladných dní přichází ideální chvíle pro výměnu podlahy

Podzim se blíží a s ním i chladnější počasí. Priorita každého z nás by tak měla být udělat si pohodlný, pěkný a praktický domov, jelikož v něm teď opět budeme trávit více času. Pokud se tedy pouštíte do renovací, je dobré přemýšlet i nad tímto aspektem. Právě podlahy jsou totiž velmi důležitou částí domu a měli byste přemýšlet nad jejich účelem i praktičností. Jakou podlahu kam vybrat s ohledem na podzimní počasí? To a ještě více se dozvíte právě v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto rostliny příjemně ukolébají ke spánku. Pročistí vzduch a odplaví všechen stres

Hlavně žádný chlad od nohou

Podzim je obdobím různých nachlazení, chřipek a dalších onemocnění. Je tak důležité se proti nim chránit, jak jen můžeme, a dělat vše, co je v našich silách, abychom k jejich vzniku nepřispívali. Jednou z věcí, kterou můžeme ovlivnit, je chlad od nohou. I na tento aspekt byste se měli zaměřit, pokud se zrovna rozhodujete, jakou podlahu do domácnosti dát. Co se tepla a pohodlnosti pro chůzi týče, nejlepší je koberec. Samozřejmě to ale není styl každého a z hlediska úklidu také nemusí být ideální. Zvolit tedy můžete i takové lino, některé varianty mají i odizolovanou spodní část. Tento typ podlahy je na úklid méně náročný. Samozřejmě si také můžete pořídit například podlahové vytápění. Zde už se ale jedná o něco větší investici.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si vyladit domácnost k dokonalosti? Dbejte na praktičnost i estetiku
beautiful-smiling-couple-with-laptop-empty-room
Zdroj obrázku: Freepik

Bláto i voda musejí jít snadno dolů

Jak už bylo řečeno, to, jak snadno se podlaha uklízí, je také poměrně důležitý aspekt. Obzvlášť pokud máte děti či třeba domácí mazlíčky. Obě skupiny totiž dokážou udělat pěkný nepořádek. Nepomáhá tomu ani podzimní počasí, ve kterém máme obydlí permanentně zablácené či vlhké. Na úklid jsou velmi vhodné kachličky. Minimálně do předsíně se tak budou hodit. Do obytných prostorů je ale kvůli chladu, který z nich jde, nedoporučujeme. Zvolit můžete i již zmíněné lino či vinylovou podlahu.

Zdroj: https://theenglishhome.telegraph.co.uk/flooring-guide/
Přidat na Seznam.cz