V lednici má vše své místo. Špatné skladování může skončit dokonce otravou

V lednici má vše své místo. Špatné skladování může skončit dokonce otravou

Skladování potravin v lednici je velké téma, protože spousta lidí netuší, kam uložit například maso, sýry nebo vejce. Správná volba přitom může znamenat nejen prodloužení čerstvosti potravin, ale hlavně tím můžete také ušetřit elektrickou energii. Co nedávat do dveří ledničky a proč se tam často mění teplota? Přinášíme odpovědi na nejdůležitější otázky.

Naučte se skladovat potraviny správně

Potraviny jsou dnes drahou záležitostí, proto se nejen vyplatí nakupovat střídmě, ale dávejte si také pozor, kam nakoupené potraviny ukládáte. Některá zelenina totiž patří na kuchyňskou linku, jiná zase musí být v lednici. To samé platí o mléčných výrobcích nebo ovoci. Mnoho lidí netuší, co mohou dát do horní police nebo dveří ledničky. Co se vyplatí vědět o lednici jako takové?

Lednice je nezbytnou součástí každé domácnosti. Pomáhá potravinám vydržet déle čerstvé a můžete do ní vložit také hotové a uvařené pokrmy, které pak snadno vydrží do dalšího dne. Vyplatí se vědět, jaké potraviny do ledničky patří a kde je jejich nejvhodnější místo. Ledničku byste pak měli pravidelně čistit, protože může snadno načichnout a zápach se dostane i do samotných potravin. Uvnitř chladničky musí být optimální teplota pro více druhů potravin.

Mohlo by vás zajímat:  Pivní repelent udrží komáry v bezpečné vzdálenosti
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny nedávat do dveří?

Pokud nebudete dodržovat jednoduchá pravidla, může se stát, že se potraviny zkazí a můžete se například otrávit. Dveře ledničky jsou specifické místo, na které patří pouze některé potraviny, které se rychle nekazí. Ve dveřích se totiž často mění teplota, protože ledničku otevíráme i několikrát denně. Někteří do ní jen nakouknou a zase ji zavřou.

Do dveří tedy nikdy nedávejte vejce, i když je zde na ně často určené speciální místo. Nepatří sem ani mléko, protože nevydrží tak dlouho čerstvé. Syrové maso má své místo jinde, do dveří ho tedy nikdy nedávejte, protože pak nebude vhodné pro tepelnou úpravu. Můžete sem dát například kečup, marmeládu nebo další potraviny ve skle.

Zdroj: https://www.cbc.ca/stevenandchris/m_health/fresh-food-fridge-storage
Přidat na Seznam.cz