Plants 3310274 1920[1]

Pár obyčejných kytek v ložnici udělá zázraky se vzduchem, psychikou i kvalitou spánku

Do každého domova by měly patřit rostliny. Mnoho lidí si je pořizuje hlavně pro estetické důvody a už netuší, že některé mají i své praktické vlastnosti. K nim se váže i to, že ne každá rostlina se hodí na každé místo v domě nebo v bytě. Jak z důvodu, aby se jí dařilo, tak i z důvodů, aby se dařilo nám lidem. Společně se podíváme na to, jaké rostliny pěstovat v ložnici. Klidně jenom na květináči na parapetu. Už po pár dnech bude rozdíl oproti předchozímu období znatelný.

Mohlo by vás zajímat:  12 praktických tipů, jak vybrat postel

Nejde o žádné neznámé a nesehnatelné druhy

Není třeba se obávat toho, že by se jednalo o rostliny, které nejsou k dostání. Naopak. Začít můžeme osvědčenou trojicí, kam patří tchýnin jazyk, zelenec, nebo toulcovka. Těm se často říká přírodní filtr. To proto, že absorbuje karcinogenní sloučeniny obsažené v barvách, lacích a kosmetice. Neutralizuje také jedovaté látky v cigaretovém kouři. Pomůže vám zlepšit spánek, zmírňuje astma a bronchitidu. Také dokáže úspěšně bojovat s bolestmi hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toulcovka odpustí při pěstování mnoho chyb – nedostatek světla nebo opomenutou zálivku. Na první pohled upoutá jemnými bílými květy a působivými listy. Je vhodná téměř do všech interiérů, a navíc čistí vzduch od škodlivých látek jako je aceton, formaldehyd nebo benzen.

Tchýnin jazyk je velmi nenáročná květina, které může ublížit jen přílišná zálivka. Dobře snáší nedostatek světla. Má příznivý vliv na horní a dolní dýchací cesty, produkuje kyslík a filtruje vzduch od oxidu uhličitého.

Ledviník a fíkus

Ledviník je rostlinou z řad kapradin. Vypadá působivě v ložnici i třeba v koupelně. Upřednostňuje místa bez ostrého slunečního světla, potřebuje ale vlhký vzduch. Miluje pravidelné rosení několikrát týdně. Odvděčí se vám produkcí kyslíku a čištění vzduchu od jedovatých látek. Kromě toho neutralizuje záření vyzařovaná počítačem nebo telefonem a v lidech uvolňuje napětí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Fíkus je v našich končinách velmi známý a oblíbený. Není divu – nejen, že krásně vypadá, považuje se za jeden z nejúčinnějších prostředků na čištění vzduchu. Má fantastický vliv na lidský spánek a duševní pohodu. Ať už se tedy rozhodnete pro pěstování kterékoliv z těchto květin, nebudete litovat. 

Přidat na Seznam.cz