Utrácet majlant za prací prášky a ještě škodit svému zdraví nikdo nechce. Řešení je nadosah

Utrácet majlant za prací prášky a ještě škodit svému zdraví nikdo nechce. Řešení je nadosah

Prací prášek je produkt, bez kterého byste oblečení dnes jen sotva vyprali. Můžete si dokonce vybrat mezi tekutou, gelovou nebo sypkou formou. Nemusíte pak do praní přidávat ani aviváž, protože ji obsahují kapsle, které se hodí přímo do bubnu pračky. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, vyplatí se znát recept na domácí prací prášek.

Výroba prášku je jednoduchá

Ingredience vás nebudou skoro nic stát a prášek budete mít rychle hotový. Ušetříte tak nejen peníze, ale hlavně svůj čas. Jak si domácí prášek vyrobit? Složky, které najdete v kupovaném, nemusí být pro oblečení to pravé. Některé látky totiž mohou poškodit vlákna, proto je potřeba vědět, jestli je prášek vhodný právě pro ten materiál, který se chystáte prát. Důležitá je také teplota, na kterou budete zapínat program.

V prášku navíc mohou být látky, které způsobí alergickou reakci, a právě lidé s citlivou pokožkou sahají po domácích metodách praní. Co byste měli najít v pracím prášku, aby byl ekologický a neškodil pokožce? Domácí prášek se bude skládat z mýdlových vloček, které jsou základem každého prášku. Stačí nastrouhat obyčejné šedé mýdlo. Poté sem patří jedlá soda, která by neměla chybět v žádné kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prášek za pár minut

Jako další surovinu představíme kyselinu citronovou, kterou byste také měli mít po ruce. Hodí se na praní zašedlého oblečení, protože má bělicí účinky. Balíček vloček pak smíchejte s balíčkem jedlé sody, kyselinou citronovou a uchovávejte v nádobě. Dávkujte stejně jako kupovaný prášek na praní. Můžete si do něj přidat také oblíbenou vůni.

Vonná přísada je vlastně esenciální olej, který dnes koupíte skoro v každém obchodě s květinami nebo domácími potřebami. Můžete vyzkoušet jakoukoliv vůni, která vám bude příjemná. Nezapomínejte ale na to, že velké množství vůně může naopak uškodit.

Zdroj: https://greenecofriend.co.uk/eco-friendly-washing-powder/
Přidat na Seznam.cz