Účty na vytápění sníží hliníková fólie. Instalovaná za radiátorem pomůže udržet teplo v bytě

Účty na vytápění sníží hliníková fólie. Instalovaná za radiátorem pomůže udržet teplo v bytě

Datum v kalendáři naznačuje, že bychom si už měli užívat teplého počasí typického pro jaro. Bohužel počasí může být nepředvídatelné, takže v tomto ročním období jsou radiátory stále puštěny na plno. To zase vede k obavám z dalších poplatků za vytápění. Aplikujte jednoduchý trik s radiátorem a hliníkovou fólií, abyste v bytě udrželi více tepla.

Nepředvídatelný březen

Předpovědi počasí na březen často nejsou optimistické. Toto je měsíc, ve kterém se jednoho dne můžeme zahřát paprsky slunce a pozorovat na teploměrech dokonce tucet stupňů nad nulou a ve druhém momentu se chvějeme chladem a cítíme mráz na vlastní kůži. To vše se promítá do zdlouhavé topné sezóny, což je stále velkou zátěží pro peněženku.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte si z balkonu místo relaxace a odpočinku, vsaďte na pohodlné doplňky a rostliny

Z těchto důvodů stojí za to naučit se jednoduchý trik, který vám umožní trochu snížit radiátory a stále si užít teplo uvnitř domu. Jestli chcete snížit účty za vytápění, musíte se zaměřit na podrobnosti. Často se stává, že každodenní návyky mohou vést k tomu, že jsme se při pohledu na fakturu chytili hlavu. Pokud zima pokračuje a konec topné sezóny je v nedohlednu, zaměřte se na to, jak udržet teplo v bytě. Nemusí to zahrnovat nákladnou výměnu celé instalace nebo renovace domu.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl má každý v kuchyni, málokdo ale zná její skvělé využití mimo sféru vaření
Zdroj obrázku: Freepik

Trik s fólií

Stačí vám dvě věci: hliníková fólie a lepenková krabice. Rozložte karton na rovinu. Čím větší povrch, tím lépe. Měl by mírně překročit velikost oblasti, kterou zabírá ohřívač. Pokud nemáte jednu velkou lepenku, použijte několik menších. Zabalte je hliníkovou fólií tak, aby lesklá část byla venku. Vložte mezi radiátor a stěnu. A máte hotovo.

Tento patent bude užitečný zejména pro lidi žijící v budovách se špatnou izolací. Karton zabalený ve fólii nejen vytváří izolační vrstvu, ale především odráží teplo, které jde přímo do místnosti a neunikne směrem ke zdi. Existuje ještě několik rad, jak ušetřit na vytápění. Větrejte s vypnutými radiátory. Ujistěte se, že fungují efektivně. Pravidelně je čistěte, a pokud si všimnete, že fungují méně nebo jen částečně, budete je muset odvzdušnit.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/money/tin-foil-heating-hack-can-23389107
Přidat na Seznam.cz