Drain 2454608 1280[1]

Ucpaný odtok vyřeší domácí recepty z octa, soli, jedlé sody nebo citronu

Nejčastější problém v domácnosti? Rozhodně ucpaný odtok ve dřezu nebo koupelnovém umyvadle. Pomalu odtékající špinavá voda je předzvěstí špatné zprávy a nutnosti rychle zjednat nápravu, než se odtok ucpe zcela. K zablokování trubky může dojít vlivem použitých mycích prostředků, rovněž jídlem a zbytky a mastnotou nebo špínou, chlupy a vlasy. Jak opravit ucpaný odtok snadno a rychle pomocí domácích prostředků?

Vařící voda

Horká voda z rychlovarné konvice je první pomocí pro ucpaný dřez. Potrubí se prolije vařící vodou, aby se rozpustila nashromážděná mastnota. Voda se lije přímo do odtoku, postup se navíc může několikrát za sebou opakovat. Pro zesílení účinků se může přidat obyčejná kuchyňská sůl, která má dezinfekční účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Náklady na energie sníží šetrné úpravy bytu

Kvasný lihový ocet

Jaké další prostředky pomohou pro vyčištění odpadu? Kromě vařící vody také obyčejný kvasný lihový ocet, který stojí pár korun. Pro zvýšení efektivity se může smíchat teplá voda s octem, solí a jedlou sodou. Roztok se nalije přímo do odtoku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda s citronem

Nashromážděná mastnota v trubkách se musí odstranit, pomůže směs jedlé sody a citronové šťávy, případně se může citron nahradit octem. Lžíce jedlé sody se vsype do odtoku, zalije se polovinou šálku citronové šťávy a nechá se působit. Poté stačí jen prolít teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od vosku zmizí beze stopy, je ale nutné dodržet několik zásad

Cola

Nalít colu do odtoku? Colový nápoj zbaví odtok mastnoty, při přidání jedlé sody se ještě účinek zvýší. Na úplný závěr se dřez prolije horkou vodou, odtok bude zase zcela volný. Mezi další prostředky, které se doporučují pro použití na odpad, patří kypřicí prášek.

Gumový zvon

A co dělat, když dřez nelze žádným popsaným způsobem prošťouchnout? Pak se musí vzít do ruky gumový zvon, přiložit jej na odtok a pořádně zapumpovat. Zátka se může uvolnit, případně se nashromážděné nečistoty rozmělní a poté se může přistoupit k opětovnému prolévání vodou nebo čištění pomocí octa nebo soli.

Zdroj: https://www.mymove.com/home-inspiration/bathroom/clogged-drain/
Přidat na Seznam.cz