Ucpaný odpad často provází nepříjemný zápach. Vyřešte oba problémy najednou a jednoduše

Ucpaný odpad je velmi nepříjemný pro každou rodinu. Není to ale žádná výjimečná situace, potýká se s ní čas od času snad každá rodina. Za ucpaný odpad mohou věci, které do něho splachujeme. Někdy se tam dostanou i ty, které v odpadu nemají co dělat. Nejčastěji se jedná o spláchnuté tuky, zbytky potravin nebo třeba vlasy a chlupy domácích mazlíčků. V krajních případech sypeme do odpadu mnoho velmi silných chemických přípravků, nebo voláme instalatéra. Nemusíte ale tuto situaci řešit tak extrémně. Bohatě vám k tomu postačí levnější a čistě přírodní suroviny. Níže najdete pár tipů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ocet a jedlá soda

Ocet a jedlá soda jsou jedním z nejznámějších, nejoblíbenějších a nejúspěšnějších postupů, jak se zbavit ucpaného odpadu a jeho zápachu. Oba produkty mají antibakteriální a antifungální účinek, navíc odstraňují nečistoty, mastný sediment a nepříjemné pachy. Ocet stačí přivést k bodu varu a přidat k němu půl skleničky jedlé sody. Až se rozpustí, nalijte směs do odpadu. Odtok pak zavřete zátkou nebo přiklopte talířem a nechte působit. Zamezíte tak výparům, aby se linuly po domě. Dejte směsi půl hodiny, pak odtok uvolněte a rychle zalijte vroucí vodou. Pokud to nepomůže, akci ještě jednou zopakujte.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě lesklé příbory a perfektně ostré nože jsou pýchou každé kuchyně. Pečujte o ně správně
Zdroj obrázku: Pixabay

Směs pro velmi silně ucpaný odpad

Pokud je váš odpad opravdu velmi silně ucpaný, budete kromě octa a jedlé sody potřebovat ještě kuchyňskou sůl. Pomocí všech těchto surovin získáte opravdu silný a účinný roztok, který vyčistí i ten nejucpanější odpad. Smíchejte sklenici octa spolu s polovinou sklenice jedlé sody a soli. Další postup je stejný jako u octa a jedlé sody. Nalijete roztok do odpadu, nechte půl hodiny působit pod přikrytým odtokem, který zamezí zápachu prostoupit celým domem, a následně zalijte vroucí vodou. Směs nechte v trubkách pracovat zhruba půl hodiny.

Přidat na Seznam.cz