Meadow Background With Green Grass

Trávník posílený hnojivem snáze přečká zimu a na jaře se zazelená

Léto ještě neskončilo, přesto se již dny zkracují a noční teploty citelně klesají, což se projevuje na záhonech a v zahradě. Seznam úkolů postupně roste, protože je třeba připravit venkovní prostor na zimu. Oproti všeobecnému povědomí se musí dobře ošetřit i trávník, což je úloha, na kterou se často zapomíná. Na jaře je pak zelená plocha vypelichaná a nevzhledná, přitom stačí málo a aplikovat podzimní hnojivo, které posílí travní rostliny před zimou. Jaké hnojivo zvolit a co ještě před zimou udělat?

Mohlo by vás zajímat:  Sekání trávy je důležité provést s ohledem na roční dobu

Na posilněnou před zimou

Nízké teploty mají na většinu zelené vegetace špatný vliv. Některé rostliny uhynou, jiné se mohou natolik oslabit, že na jaře je bude nutné zlikvidovat. To je nejzásadnější důvod, proč posilovat rostliny před mrazivým obdobím pomocí speciálních hnojiv. Dostatek živin a potřebných minerálů trávu posílí a bude mít větší šanci přečkat zimu bez úhony. Silné rostliny neovlivní déšť, následný mráz či sníh, na jaře poté potěší sytě zeleným zbarvením.

Mohlo by vás zajímat:  Krtky ze zahrady vypudí specifické pachy i zvukové plašiče
Zdroj obrázku: Freepik

Draslík a fosfor

Jaké posilující přípravky používat pro ochranu trávníku před mrazem? Rozhodně se vyplatí přihnojovat pomocí výrobků, které obsahují draslík a fosfor. Tyto minerály mají zásadní vliv na stav rostlin, zejména fosfor je ochrání před mrazem, ale taktéž před nákazou plísněmi a houbovými chorobami. Naopak draslík přispívá k rozvoji kořenů. Silný kořenový systém snáze získá živiny a vláhu z půdy, proto se může kromě draslíku přidat i hořčík. Není potřeba ale dodávat dusík, který podporuje samotný růst.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak zbavit zahradu slimáků a šneků: pomohou rostliny, bariéra i ranní zálivka

Už koncem srpna

Kdy se aplikuje hnojivo s vybranými minerály pro posílení trávníku? Odpověď jistě překvapí, protože termín je stanovený už na konec srpna, následně se opakuje přihnojování každé další tři týdny. Poslední použití se stanovuje na říjen ještě v době, kdy neklesají teploty pod nulu. Hnojivo se aplikuje podle pokynů výrobce na posekanou trávu ve dnech, kdy neprší, a současně v době, kdy nedopadají na trávník přímé sluneční paprsky.

Zdroj: https://www.myhometurf.com.au/lawn-tips/fertilising-in-autumn
Přidat na Seznam.cz