Tradiční metoda praní znovu nabírá na popularitě. Prádlo bude vždy zářivě čisté

Tradiční metoda praní znovu nabírá na popularitě. Prádlo bude vždy zářivě čisté

Moderní domácí spotřebiče výrazně usnadňují plnění každodenních povinností. Obecně neuvažujeme o tom, jak se prádlo v minulosti čistilo nebo bělilo. V současnosti internet dobývá metoda odstraňování nečistot z tkanin, kterou naše matky a babičky dobře znaly.

Inovativní metody

Oblečení vypadá bezvadně, ale většinou jen krátkou chvíli po zakoupení. Postupem času a po každodenním nošení se pomalu začíná ničit. Nejčastěji zpocené nebo zabarvené oblečení skončí v koši na prádlo a poté v pračce, nastavené na příslušný prací program. Obvykle si nenajdeme čas, abychom uvažovali o účinnosti praní. Předem předpokládáme, že pračka bude správně plnit svůj úkol a vytáhneme z pračky krásné a voňavé oblečení.

Ukazuje se, že jednoduchým způsobem můžeme zlepšit přesnost a účinnost praní a navíc se zbavit nečistot neviditelných na první pohled. Stačí k tomu jedna jednoduchá činnost. Jde o namáčení, které nám s malým množstvím práce pomůže dosáhnout velkolepých výsledků, díky kterým budeme tuto metodu používat velmi často.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché, ale účinné

Namáčení je jednoduchý trik, který zahrnuje důkladné namočení oblečení, ručníků, ubrusů a jiných látek před přímým praním. Tímto způsobem se okamžitě zbavíme některých nečistot. Ve vláknech se mohou hromadit částice nečistot, kosmetiky a dříve použitých čisticích prostředků. Účinnost této metody dokazují mnozí uživatelé sociálních sítí nahráváním fotografií a videí, na kterých to vyzkoušeli.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mlžení oken funguje domácí přípravek i pokojové rostliny

Namáčení špinavého oblečení a jiných tkanin se může provádět dvěma způsoby. V prvním případě nalijeme teplou vodu do vany, poté do ní vložíme oblečení a necháme několik hodin máčet. Již po několika desítkách minut si všimneme, že voda začíná měnit svoji barvu. Po dlouhé době vyměníme vodu a poté dobře odmočené věci vypereme v pračce a nastavíme standardní program. Druhá metoda zahrnuje namáčení špinavých věcí v horké vodě s přídavkem čisticího prostředku.

Zdroj: http://blog.watertech.com/laundry-tips-for-cleaner-clothes-and-lower-costs/
Přidat na Seznam.cz