toilet-interior-minimalistic-bathroom

Toaletu zbaví skvrn a vodního kamene bělidlo, jedlá soda nebo ocet

Toaleta je výkladní skříní každé domácnosti. Je to místo, které je často využívané všemi členy domácnosti, k tomu na záchod zavítají i jistojistě pozvaní hosté. Záchodová mísa a prkénko jsou líhništěm různých mikrobů, bakterií a dalších patogenů, o důvod více, proč je uchovávat v hygienické čistotě. Ale jak, když se s železnou pravidelností objevují nevzhledné žluté skvrny nebo keramika trpí na plak a vodní kámen? Naštěstí existují prostředky, se kterými bude zase záchod zářit novotou!

Bělidlem na žluté skvrny

V žádné domácnosti jistě nechybí klasické bělidlo, které slouží k čištění zašlého bytového a koupelnového textilu. Bělidlo pomůže i při čištění toalety a odstranění žlutých skvrn nebo přímo nažloutlé čáry, která se objevuje v místech, kudy protéká mísou voda. Bělidlo keramiku zbaví nečistot a nechutného povlaku, současně zlikviduje bakterie nebo plísně. A jak se tento přípravek na čištění záchodu používá? Bělidlem se prolijí okraje nebo se čtvrt hrnku bělidla vlije do nádoby s vodou a roztok se použije k umytí mísy štětkou.

Mohlo by vás zajímat:  Grilovací sezóna je v plném proudu! Nesmíme ale zapomínat na jednu důležitou věc
Zdroj obrázku: Freepik

Mytí prkénka

Další možností je prkénko vyšroubovat a ponořit do roztoku s bělidlem. Po patnácti minutách se opláchne teplou vodou a usuší, zpátky se přišroubuje a je dokonale čisté. Bělidlo ale patří mezi výrobky, které nejsou příliš ekologické a obsahují agresivní činidla, která mohou znečistit spodní vody, proto se může volit i jiná alternativa za pár korun. Jedlá soda pomáhá při vaření nebo pečení, ale je skvělým pomocníkem též při úklidu nebo odstraňování odolných nečistot či pachů.

Jedlá soda nebo ocet

Pasta z jedlé sody se smíchá s vodou, může se přidat též běžný prostředek na mytí nádobí. Pasta se rozetře na znečištěný povrch a po patnácti minutách se celá toaleta dokonale vyčistí štětkou a mokrým hadříkem. Ekologický je i ocet, který má každý doma. Skvěle odstraňuje vodní kámen a plak. Ocet se aplikuje pomocí papírových utěrek, které se rozloží po míse a prkénku. Utěrky namočené do octa se nechají působit asi dvě hodiny, poté se záchod dokonale dočistí a usuší.

Zdroj: https://mastermaid.ca/best-ways-to-clean-toilet-without-harsh-chemicals/
Přidat na Seznam.cz