Toaleta by měla být vždy hygienicky čistá. Chemické prostředky nejsou potřeba, pomůže zelenina

Toaleta by měla být vždy hygienicky čistá. Chemické prostředky nejsou potřeba, pomůže zelenina

I když čištění koupelny není vždy nejpříjemnější, existují domácí způsoby, které nám to usnadní. Jeden z těchto domácích triků vyžaduje použití česneku. Jelikož je považován za přírodní antibiotikum, je antibakteriální a dokáže dokonale dekontaminovat toaletu.

Dezinfekční prostředek

Koupelna je místem, kde se hromadí celá spousta bakterií a choroboplodných zárodků. Chceme-li však nahradit chemické látky, které s nimi budou bojovat, ekologičtějšími a domácími způsoby, stojí za to například sáhnout po česneku. Obsahuje alicin, látku s protizánětlivými účinky, díky kterým zabraňuje rozvoji infekčních mikroorganismů.

Proto se alicin obsažený v česneku může použít k dezinfekci toalety. Chrání před bakteriemi, ale také inhibuje vývoj hub. Je lepší využít sílu přírody pro domácí čištění než drahé chemické čisticí prostředky. Pomůžete tím nejen své peněžence, ale i přírodě. Takové čištění nebude zatěžovat životní prostředí a vy si tak můžete užívat čistého domova ještě víc.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace česneku

Chcete-li připravit domácí dezinfekční prostředek na toaletu na bázi česneku, musíte oloupat stroužek česneku a vložit jej do toalety. Nejlepší je to udělat večer před spaním a ráno po probuzení stačí už jen spláchnout toaletu. Tento banálně jednoduchý postup prováděný dvakrát týdně pomůže udržet toaletu čistou a přispěje ke správné dezinfekci.

Mohlo by vás zajímat:  Šatní skříň osvěží důkladný úklid, proti vlhkosti a plísním lze využít domácí prostředky

Záchod takto vyčistíte jednoduchým a levným způsobem. Berte však toto čištění jako dezinfekci. Pokud je záchod znečištěný, musíte využít jiné čisticí prostředky. Chcete-li se vyhnout chemii, stojí za to vyzkoušet čištění jedlou sodou, octem nebo citrónem. Většinu z těchto věcí máte doma a tak nemusíte ani vážit cestu do obchodu.

Zdroj: https://austrianpress.com/2022/04/24/garlic-to-clean-the-toilet-how-this-particular-trick-works/
Přidat na Seznam.cz