garlic-2097759_1920

To, co česnek udělá s toaletou, vás dostane. Už nepoužijete nic jiného

O mimořádných vlastnostech česneku již bylo napsáno hodně. Ale to, že může být použít česnek na čištění, zatím příliš známé není. Za svou popularitu vděčí česnek svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem. Tato plodina je jednou z nejcennějších přírodních antibiotik. Biologicky aktivní látky obsažené v česneku účinně stimulují imunitu lidského těla. Kromě toho je česnek skvělý pro ochucení pokrmů. Tím však jeho způsoby využití nekončí. 

Česnek je skvělá dezinfekce

Ukazuje se, že kromě kuchyně a lékárničky může být česnek velmi užitečný při čištění toalety – umožňuje účinně odstranit odolné skvrny z toalety a především ji účinně dezinfikuje a eliminuje mikroorganismy. Jak používat česnek k dezinfekci a dosáhnout nádherného efektu lesklé čisté toalety?

Zdroj obrázku: Pixabay

V čem je česnek unikátní

Toaleta je jednou z místností, kterou se vyplatí pravidelně čistit. Vlhkost, která se tam hromadí a částečky lidské pokožky, které se přirozeně neustále odlupují, podporují množení choroboplodných zárodků nebo bakterií. Na toaletě se navíc velmi snadno tvoří odolné skvrny. Abychom se jich zbavili, používáme silné chemické čisticí prostředky. Avšak česnek může být stejně účinný. Alicin, což je cenná látka obsažená v česneku, vykazuje řadu vlastností, včetně protizánětlivých a antiseptických vlastností, a tak dezinfikuje a zabraňuje růstu škodlivých mikroorganismů.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte toaletu všeho odolného sedimentu. Tradiční i méně obvyklé metody překvapí svým účinkem
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak česnek použít k dezinfekci

Nabídka přípravků, které lze použít k čištění toalety, je velmi bohatá. Avšak česnek vám umožní dosáhnout velmi uspokojivých výsledků a navíc je jeho použití bezpečné a levné. Večer, když už toaletu nikdo používat nebude, oloupejte stroužky česneku a hoďte do záchodu. Nechte působit přes noc. Druhý den jej opláchněte vodou. Aby česneková metoda fungovala, měla by se pravidelně opakovat – nejlépe dvakrát týdně.

Přidat na Seznam.cz