Tmavé byty se nemusejí vzdát pokojových rostlin. Tyto druhy jsou ideální do stinných koutů

Tmavé byty se nemusejí vzdát pokojových rostlin. Tyto druhy jsou ideální do stinných koutů

Rostliny jsou vždy krásnou výzdobou jakéhokoli domu nebo bytu. Bohužel většina z nich vyžaduje jasnou polohu. Díky slunci mohou krásně kvést a být tak ozdobou domácnosti. Naštěstí existují také rostliny, které se cítí dobře ve stínu a jsou stále klenotem každé místnosti.

Sanseviera a monstera

Sanseviera je populární květináčovou rostlinou, která patří mezi oblíbené sukulenty. V listech dokáže dlouho skladovat vodu a živiny. Nejoblíbenější druhy této rostliny jsou guinejská sanseviera, sanseviera Kirkii a válcovitá sanseviera. Tato rostlina je velmi nenáročná a bude se jí dařit i ve stínu, a dokonce vydrží i dlouhá období sucha.

Monstery patří mezi nejrozšířenější pokojové rostliny. Monsterám se daří v bytech dobře a také nejsou vůbec náročné na péči. Nepotřebují mnoho vody a dobře tolerují i delší období sucha. Monstera má velkou toleranci vůči světlu, ale nelíbí se jí přímé sluneční světlo a je lepší umístit ji do stínu. Můžete ji dát i do tmavé místnosti, ale nesmíte zapomínat, že málo slunečního světla zabrání tvorbě charakteristických řezů na listech.

Mohlo by vás zajímat:  Utáhnout kohoutky a zalézt pod peřinu: ušetřit na vytápění jde i lepším způsobem
Zdroj obrázku: Freepik

Křídlový květ a zamiokulkas

Křídlový květ je další oblíbenou a nenáročnou rostlinou. Nejdůležitější je poskytnout mu vlhký substrát, takže jej zalijte dvakrát nebo čtyřikrát týdně. Preferuje částečný stín nebo rozptýlené světlo a za žádných okolností by se neměl dát na plné slunce – listy rostliny rychle zežloutnou a uschnou. Křídlovým květům se v tmavých místnostech daří skvěle. Pokud mu poskytnete dostatek vody a postříkáte jeho listy, bude krásně růst i v takových podmínkách.

Zamiokulkas je další lehce pěstitelná rostlina, která nevyžaduje mnoho ošetření. Zamiokulkas nemůže stát na přímém slunci, ale dobře toleruje stinné a polostinné polohy, dá se také dát do úplného stínu. Zamiokulkas potřebuje pouze správnou teplotu, která by měla dosáhnout asi 25 stupňů Celsia. Díky listům, které si dokážou uchovávat vodu, nepotřebuje ani časté zalévání.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/house-plants-for-shady-spots/
Přidat na Seznam.cz