Těžko dostupné prostory se čistí obtížně, poradíme vám šikovné triky

Mnohé prostory jsou špatně přístupné, proto je i méně čistíme. Taková místa i ten nejdražší a nejlepší prostředek nevyčistí. Zbavit se špíny z těžko přístupných míst lze jedině chytrostí a dobrými metodami. Vyzkoušejte pár ověřených rad, třeba si některé z nich oblíbíte.

Prach pod lednicí

Prach pod lednicí není vidět, ale čas od času potřebuje vymést. Mopem se tam nedostaneme a vysavačem už vůbec ne. Existuje ale mnohem jednodušší způsob. Na dlouhé pravítko natáhněte starou nylonovou ponožku či punčochu a strčte ji pod ledničku. Veškerý prach se na ponožku přichytí a vy tak jednoduše vyčistíte nízký prostor, kam se běžně rukou ani domácím pomocníkem nedostanete.

Zdroj obrázku: Pixabay

Džbán

Úzký džbán je na čištění výzva. Nasypte do džbánu kyselinu citronovou a zalijte ji až k hrdlu horkou vodou. Nechte působit do vychladnutí a poté vezměte kartáč nebo vařečku, na kterou přivážete houbičku hrubou stranou ven a džbán vyčistíte. Vylijte tekutinu a na houbičku ještě nakapejte mycí prostředek na nádobí a umyjte.

Filtr digestoře

Kovový filtr vůbec nejsnadněji vyčistíte v myčce na nádobí. Stačí ho pouze odšroubovat a vložit do myčky. Pokud nemáte myčku na nádobí, vezměte si olej, hadřík a horkou vodu. Filtr namažte olejem a ohřejte horkou vodu. Hadřík, stejně velký jako je filtr, namočte v horké vodě a umístěte ho na filtr. Po patnácti minutách sundejte hadřík a filtr dejte do dřezu. Pomocí mycího prostředku, houbičky a teplé vody umyjte mastnotu.

Mohlo by vás zajímat:  Skrvny od vína, barev nebo džusu na koberci vyčistíte i bez chemie a zdlouhavého drhnutí
Zdroj obrázku: Freepik

Špinavá klávesnice

Jak často jíte nad klávesnicí? Každý den? A jste si jisti, že vám mezi tlačítka žádný drobeček nespadl? Nebo vám běžně na klávesnici padá jídlo? Pokud ano, je třeba ji pořádně vyčistit. Začněte tím, že klávesnici odpojíte a lehce s ní klepnete o stůl. Drobky vypadnou. Dále vezměte vysavač do auta nebo snižte na hadicovém vysavači výkon na minimum a vysajte klávesnici. Poté namočte hadřík do octa a klávesnici otřete. Pokud máte špínu i mezi tlačítky, vezměte si špejle do uší, namočte je do octa a vyčistěte.

Zdroj: https://www.sunkoolac.com/blogs/4-places-in-your-home-that-accumulate-dust-easily
Přidat na Seznam.cz