Těžké a oteklé nohy potřebují rychlou úlevu. Bylinnou lázeň můžete vyzkoušet kdykoli

Otoky mohou být příznakem problémů s oběhovým systémem nohou, ale také se mohou objevovat po velké námaze nebo při extrémních teplech. Zkuste tedy nohám odlehčit a připravte pro ně speciální lázeň, za kterou vám vaše nohy poděkují. Pokud do lázně přidáte léčivé byliny, určitě se otoky zmenší a úleva se dostaví rychleji.

Bolesti a otoky nohou

Bolestivé a nateklé nohy hlavně v oblasti lýtek, kotníků nebo kolen mohou být příznakem horšího průtoku krve v žilách dolních končetin. Opakované otoky jsou velmi bolestivé a mohou být doprovázeny bolestivými svalovými křečemi. V případě nemocí, jako jsou trombóza či flebitida, se bolest může dokonce objevovat jen v jedné končetině. Pokud máte sedavé zaměstnání, málo se hýbete, trpíte nadváhou nebo jste v třetím trimestru těhotenství, mohou nohy otékat a bolest může být velkou překážkou v každodenním životě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké byliny jsou vhodné do lázně pro bolavé nohy?

Pro rychlou a intenzivní úlevu končetin je vhodné připravit koupele s přídavkem kaštanu nebo levandule. Každá z uvedených bylin má svá specifika a může pomoci při různých příznacích otoků nohou.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout rozzáří každou koupelnu. Spolehněte se na známé pomocníky

Kaštan pro lepší vzhled nohou

Extrakt z kaštanu má protizánětlivé vlastnosti, adstringentní a také antiexsudativní vlastnosti. Kaštan napomáhá upravovat žilní systém, proto se doporučuje lidem trpícím křečovými žilami. Namáčení nohou v extraktu z kaštanové kůry eliminuje pocit těžkosti a má analgetický účinek.

Levandule proti pocitu těžkosti

Chcete-li odstranit otoky po celém dni na nohou, je vhodné použít levanduli. Hrst levandulových květů vložte do vlažné vody. Do vody přidejte půl sklenice vody a nohy si v tomto roztoku namáčejte nejméně po dobu 15 minut. Levandule sníží otoky a také zmírní pocit těžkých nohou. Z levandule je vhodné na těžké nohy vytvořit také léčivý zábal.

Zdroj: https://www.supersmart.com/en/blog/cardiovascular/heavy-legs-7-natural-effective-remedies-s338
Přidat na Seznam.cz