Sušení prádla v bytě může způsobit vážné problémy. Investice do šikovného vybavení se vyplatí

Mnoho lidí žije v panelovém nebo bytovém domě, kde nemají možnost sušit prádlo venku. Šťastnější jedinci mají k dispozici balkon, ale bohužel to není možné pro všechny. Z tohoto důvodu hodně lidí suší prádlo v bytě. Už si ale neuvědomujeme, že to negativně ovlivňuje naše zdraví a může vést ke vzniku alergií nebo astmatu. Podívejte se, co všechno vám hrozí.

Jak sušit prádlo v malém bytě bez balkonu?

Ideální možností pro všechny v malém bytě bez balkonu a přístupu do sušárny je elektrický sušák nebo standardní rozkládací sušák. Zvolit můžete horizontální i vertikální věšáky, přičemž vertikální nezaberou tolik místa. Tento postup nikoho nepřekvapí, protože vám jednoduše nic jiného nezbyde. Jedině si zakoupit sušičku prádla, která by mohla vaše problémy vyřešit.

Je sušení prádla v bytě nebezpečné?

Vědci dokázali, že sušení tímto způsobem je velmi škodlivé pro naše zdraví. Do vzduchu se uvolní asi dva litry vody, což zvýší vlhkost v celé místnosti. To podpoří vznik nebezpečných plísní, astmatu, alergie nebo zápalu plic. Objevit se mohou také roztoči, kteří ohrozí oslabený imunitní systém. V ložnici a v dětském pokoji je to obzvlášť nebezpečné, protože tam spíme a trávíme hodně času.

Mohlo by vás zajímat:  Odvzdušnění radiátoru předejde zbytečným nákladům. Jednoduchý postup zvládne úplně každý
Zdroj obrázku: Freepik

V případě, že skutečně nemáte jinou možnost pro sušení prádla, byste si měli pořídit speciální přístroje, které budou nadbytečnou vlhkost pohlcovat. Doporučuje se také sušit prádlo během dne, když jste v práci. Lékaři obvykle doporučují tímto způsobem prádlo vůbec nesušit, ale všichni velmi dobře víme, že pro mnoho lidí je to jediná možnost, kterou mají k dispozici.

Usušte si doma prádlo bez zápachu

Zmírnit škodlivé následky sušení doma můžete i díky správnému postupu. Prádlo pověste co nejdříve, jakmile pračka skončí svou práci. Když ho tam necháte déle, bude zapáchat a potom se nepříjemný pach dostane i do vašeho domova, což rozhodně nebude příjemné pro vaše plíce. Za nepříjemný zápach může i samotná pračka, a proto byste ji měli pravidelně čistit.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/uk-scotland-20176376
Přidat na Seznam.cz