Sušení prádla na radiátorech krade zbytečně teplo i finance. Spolehněte se na lepší metodu

Podzim nám ukazuje své pestré barvy a s nimi začíná také topná sezóna. Sušení prádla pod širým nebem se kvůli tomu přesouvá do vnitřních prostor a začne opět až za půl roku. Mnoho lidí používá na sušení prádla radiátory, protože chtějí oděvy usušit rychle. To je ale velká chyba, protože tak zvyšují své účty za vytápění. Podívejme se, jaký způsob sušení prádla je mnohem lepší a levnější.

Proč je sušení na radiátoru velká chyba?

Odborníci na domácí spotřebiče varují, že sušení mokrých oděvů na domácích radiátorech není vůbec dobrý nápad. Podle jejich názoru je to nejlepší cesta k tomu, abyste zvýšili své účty za vytápění a snížili rodinný rozpočet. Oblečení, které dáte na radiátory, totiž brání pronikání tepla do místnosti a zpomaluje tím vyhřívání celé místnosti.

To znatelně zvýší náklady na energie. Z mokrého prádla se na radiátoru navíc bude velmi rychle odpařovat voda, která se dostane do vzduchu. A zvýší vlhkost ve vašem domově. To zase povede k zadržování vlhkosti a vzniku plísní. A to nakonec způsobí vážné zdravotní problémy. Hlavně v případě, že máte doma alergiky nebo astmatiky.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě bílé ubrusy a záclony dodají každé domácnosti to pravé kouzlo. Inspirujte se bělicími triky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak sušit prádlo doma efektivně?

Existují lepší způsoby, jak doma během podzimu a zimy sušit prádlo. Jestli chcete ušetřit a zároveň snadno sušit prádlo, pořiďte si klasický rozkládací sušák. Najdete ho v každém supermarketu za pár korun a během chladnějších měsíců vám hodně pomůže. Tato metoda je možná časově náročnější, ale ušetříte za energie za vytápění.

Navíc nebudete potřebovat ani sušičku, která také potřebuje elektrickou energii k provozu. Jestli běžně používáte sušičku na prádlo a chcete ušetřit, měli byste se spolehnout na tuto tradiční metodu sušení prádla v bytě. Sušení bude trvat delší dobu, ale vaše peněženka vám za to rozhodně poděkuje, až uvidíte roční vyúčtování za energie.

Zdroj: https://www.little-knights.co.uk/blogs/news/why-you-shouldn-t-dry-clothes-on-a-radiator
Přidat na Seznam.cz